Trwa ładowanie...
d2m1q39

Rośnie poparcie dla PiS - najnowszy sondaż OBOP

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie stycznia PO uzyskałaby 37, a PiS 22% poparcia - wynika z najnowszego sondażu OBOP. Na Ruch Palikota chciało głosować 8, a na SLD - 6% ankietowanych. W porównaniu z grudniem ub. r. najwięcej zyskało PiS - poparcie dla tego ugrupowania wzrosło o 3 pkt. proc.

Share
d2m1q39

Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL z 4% głosów, Polska Jest Najważniejsza z 2-procentowym poparciem oraz Solidarna Polska i Nowa Prawica - na które chciało głosować po 1% badanych.

W porównaniu z grudniem 2011 roku o 1 pkt proc. wzrosło poparcie dla PO, o 3 pkt. proc. - dla PiS.

Po 2 pkt. proc. spadło poparcie dla Ruchu Palikota oraz dla PSL.

SLD utrzymało ten sam poziom poparcia co przed miesiącem.

d2m1q39

18% wyborców - tyle samo co w grudniu - nie wie, na jakie ugrupowanie oddałoby swój głos.

Są to wyniki wśród ogółu osób, które deklarowały "zdecydowanie" lub "raczej" gotowość wzięcia udziału w wyborach.

W styczniu zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zgłosiło 34% respondentów; 29% zadeklarowało, że "raczej głosowałoby". 22% badanych oświadczyło, że na pewno nie poszłoby na wybory. Zamiary respondentów nie różnią się istotnie od zgłaszanych w grudniu 2011 roku - zauważa OBOP.

Jak poinformował OBOP, jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy wiedzą, na jaką partię by zagłosowali, PO popierane jest przez 45% z nich, PiS przez 27%, Ruch Palikota - 10%, SLD - 8%, a PSL - 5%.

d2m1q39

Sondaż TNS OBOP zrealizowany w dniach 19-23 stycznia 2012 r. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 607 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. Ponadto w raporcie przedstawione zostały wyniki z wyłączeniem z podstawy procentowania osób niezdecydowanych, jak głosować - 499 osób.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2m1q39

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m1q39
d2m1q39
Więcej tematów