Trwa ładowanie...
d2bv0zl
stocznia

ROP: uchylić decyzję prokuratury ws. Stoczni Gdańskiej

Uchylenia decyzji Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o zaniechaniu postępowania o unieważnienie umowy sprzedaży Stoczni Gdańskiej, mimo jej jawnie przestępczego charakteru domaga się Ruch Odbudowy Polski.

Share
d2bv0zl

Decyzja Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o zaniechaniu postępowania o unieważnienie umowy sprzedaży Stoczni, mimo jej jawnie przestępczego charakteru, i zrezygnowaniu z rewindykacji należnych Skarbowi Państwa od korporacji Janusza Szlanty wielomilionowych należności, jest aktem bezprawnej samowoli dokonanym przez funkcjonariuszy organu powołanego do strzeżenia praworządności - czytamy w oświadczeniu ROP przekazanym w środę.

Domagamy się natychmiastowego uchylenia tych decyzji i wyciągnięcia prawnych konsekwencji wobec osób, które są za nie odpowiedzialne - napisano w oświadczeniu sygnowanym przez Jana Olszewskiego.

Gdańska prokuratura postanowiła nie kierować pozwu przeciwko Grupie Stoczni Gdynia ws. zwrotu 43 mln zł na rzecz Skarbu Państwa. Sprawa związana jest z transakcją zakupu Stoczni Gdańskiej przez Trójmiejską Korporację Stoczniową.

Na początku lipca gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała do właściciela Stoczni Gdańskiej - Grupy Stoczni Gdynia, której prezesem jest Janusz Szlanta wezwanie do zapłaty na rzecz Skarbu Państwa prawie 43 mln zł. Podkreślano, że jest to nienależnie uzyskana korzyść w związku ze sprzedażą Stoczni Gdańskiej. W przypadku nie wypełnienia wezwania zapowiadano wystąpienie do sądu z pozwem cywilnym.

Prokuratura odstąpiła od skierowania pozwu. (an)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2bv0zl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bv0zl
d2bv0zl
Więcej tematów