Trwa ładowanie...
in vitro

Rok funkcjonowania in vitro w Gdańsku. Bilans: 39 dzieci

Gdańsk podsumował pierwszy rok funkcjonowania miejskiego programu in vitro. Jak podał ratusz, do końca września 2018 r. urodziło się 39 dzieci a 137 kobiet jest w ciąży.

Share
Rok funkcjonowania in vitro w Gdańsku. Bilans: 39 dzieci
Źródło: flickr.com, fot: Chris Wiegand
d3tv5c0

Gdańsk to pierwsze na Pomorzu miasto, które podjęło decyzję o wsparciu prokreacji mieszkańców. Realizowany od października ubiegłego roku program zakłada wsparcie finansowe dla par chcących skorzystać z procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Maksymalnie miasto dokłada 15 tys. zł na parę.

Program w Gdańsku realizują trzy, wybrane w konkursie, kliniki: InviMed w Gdyni, Kliniki i Laboratoria Medyczne Invicta oraz Klinika Gameta Gdynia.

W tym roku z budżetu Gdańska na dofinansowanie in vitro przeznaczono 1,1 mln zł, z tego milion złotych na sfinansowanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego a 100 tys. zł na działania edukacyjne i wsparcie psychologiczne.

- Ten program to świetnie zainwestowane pieniądze gdańszczan. Cud narodzin spełnia się na naszych oczach - mówi zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

d3tv5c0

Podziel się opinią

Share
d3tv5c0
d3tv5c0
Więcej tematów