ycipk-yuohs4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
miss

Reprezentantka Puerto Rico nową Miss Universum

18-letnia Miss Puerto Rico, Zuleyka Rivera
Mendoza wybrana została na tegoroczną Miss Universum. Finał 55.
konkursu na najpiękniejszą kobietę świata odbył się w Los Angeles.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reprezentantka Puerto Rico nową Miss Universum
(AP)
ycipk-yuohs4
Podziel się

Zobacz także galerię:
Finał konkursu Miss Universum

Zwycięska Portorykanka wyprzedziła Miss Japonii, Kurarę Chibanę, i Lauriane Gillieron ze Szwajcarii. Na kolejnych miejscach znalazły się: Lourdes Arevalos z Paragwaju i najpiękniejsza Amerykanka Tara Conner.

ycipk-yuohs4

Koronę wysadzaną perłami i diamentami wartości 250.000 dolarów włożyła nowej Miss na głowę jej poprzedniczka Natalie Glebova z Kanady.

Tuż po uroczystym wręczeniu nagród, podczas konferencji prasowej nowa Miss Universum zemdlała. Organizatorzy konkursu poinformowali, że było to tylko krótkotrwałe zasłabnięcie spowodowane najprawdopodobniej upałem i wyczerpaniem.

Zwyciężczyni będzie, jak zwykle, podróżować przez rok po świecie na koszt korporacji sponsorujących konkurs i organizacji dobroczynnych.

Tytuł Miss Obiektywu (dla najbardziej fotogenicznej) zdobyła Lia Andrea Ramos z Filipin. Nagrodę dla najmilszej dziewczyny przyznano Angeli Asare z Ghany. Wicemiss Universum, Kurara Chibana, zdobyła też nagrodę za najlepszy kostium narodowy (wystąpiła z mieczem samurajskim).

ycipk-yuohs4

Kandydatki prezentowały swoją urodę w kostiumach kąpielowych i sukniach wieczorowych, i odpowiadały na pytania na temat swoich pasji i zainteresowań.

Spośród 86 uczestniczek konkursu jury wyłoniło najpierw 20 finalistek, stopniowo zawężając ich grono do 10, a wreszcie do pięciu.

O wynikach konkursu decydowało dziewięciosobowe jury złożone z aktorów i producentów telewizyjnych, gwiazd fotografii, mody i sportu, a także Miss Universum z 2003 r., Amelii Vegi.

Show w Los Angeles, transmitowany na żywo przez telewizję NBC, prowadzili: prezenterka telewizyjna Nancy O'Dell i aktor-piosenkarz Carlos Ponce.

ycipk-yuohs4

Tomasz Zalewski

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yuohs4

ycipk-yuohs4
ycipk-yuohs4