Trwa ładowanie...
d2sstcq

Remonty i duże zmiany w organizacji ruchu w Krakowie. Zobacz, gdzie spotkasz utrudnienia

Od tego weekendu czeka nas sporo zmian w organizacji ruchu w Krakowie. Remont al. Przyjaźni, utrudnienia na Kłosowkiego i kończący się remont ul. Dunajewskiego, mogą sporo skomplikować poruszanie się po mieście. Gdzie jeszcze zmiany?
Share
Remonty i duże zmiany w organizacji ruchu w Krakowie. Zobacz, gdzie spotkasz utrudnienia
Źródło: ZIKiT
d2sstcq

Najpoważniejsza zmiana, z którą niebawem zmierzą się kierowcy, to oddanie do użytku ul. Dunajewskiego. Gruntowny remont tego odcinka pierwszej obwodnicy, nie tylko poprawi przepustowość w centrum, ale też zmieni się układ na jednokierunkowy, a tramwaje pojadą innymi trasami.

• linia 13 – kursować będzie po nowej stałej trasie: Nowy Bieżanów – Teligi, Wielicka, Limanowskiego, Krakowska, św. Gertrudy, Franciszkańska, Podwale, Karmelicka, Królewska, Bronowicka - Bronowice;

• linia 20 – kursować będzie po nowej stałej trasie: Mały Płaszów – Klimeckiego, al. Powstania Warszawskiego, Lubicz, Westerplatte, Franciszkańska, Straszewskiego, Piłsudskiego, al. 3 Maja – Cichy Kącik;

d2sstcq

• linia 24 – kursować będzie po nowej stałej trasie: Kurdwanów – Nowosądecka, Wielicka, Starowiślna, Westerplatte, Basztowa, Dunajewskiego, Karmelicka, Królewska, Balicka – Bronowice Małe.

W poniedziałek (19.10) rozpocznie się remont generalny al. Przyjaźni, na odcinku od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z al. Róż. Prace potrwają do końca listopada, a na czas robót, droga będzie niedostępna dla samochodów i autobusów KMK. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały już od soboty.

Z powodu przebudowy ul. Kłosowskiego, do 20 grudnia ruch będzie ograniczony na tej ulicy. ZIKiT poinformował, że został wprowadzony ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną. Do świątecznej przerwy zostanie zmodernizowana jezdnia i chodnik.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2sstcq

Podziel się opinią

Share
d2sstcq
d2sstcq
Więcej tematów