Trwa ładowanie...
d42pyuy
d42pyuy

Remont ważnej przeprawy w Małopolsce. Na kierowców czekają spore utrudnienia.

Droga Krajowa 44 - łącząca Oświęcim, Wadowice i Kraków - to jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w województwie małopolskim. Najsłabszym ogniwem trasy było wąskie „gardło” w Skawinie na moście. Niestety, teraz będzie jeszcze gorzej. Wybudowana w 1936 roku przeprawa rzeki Skawinki była w złym stanie technicznym i zdecydowano o jej remoncie. Utrudnienia potrwają do końca października 2015 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42pyuy

- Zamknięcie mostu dla ruchu kołowego jest niezbędne, ponieważ niemożliwe byłoby prowadzenie koniecznych prac. Usunięte zostaną warstwy masy bitumicznej i papy, zdemontowane balustrady i bariery, rozkuty ustrój nośny obiektu i jedna kapa chodnikowa. Wydzielony pas, którym poruszali się będą piesi został odpowiednio zabezpieczony – przekazuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dla kierowców wyznaczono objazd przez częściowo wybudowaną obwodnicę Skawiny, ale po zjeździe w ulicę Elektryków, tworzą się spore utrudnienia. Dlatego szoferzy ostrzegają się przez CB radio i polecają alternatywne rozwiązania.

- Jeśli jedziemy ze Śląska, Oświęcimia czy Wadowic, lepiej nadłożyć kilka kilometrów i wjechać na Drogę Wojewódzką 780 - przez Chełm, Alwernię i Liszki. Jezdnia jest bardzo przyzwoita, a przed samym Krakowem mamy trzy zjazdy do wyboru, więc nie stoimy. W Skawinie korek jest na godzinę czekania – mówi Wirtualnej Polsce Leszek, jeden z kierowców zapytanych na kanale „19” CB.

Według deklaracji GDDKiA, utrudnienia potrwają do końca października 2015 roku.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d42pyuy

Podziel się opinią

Share

d42pyuy

d42pyuy
Więcej tematów