Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
włochy
03-01-2009 (14:45)

Rekord przerostu biurokracji: 1 urzędnik na 67 mieszkańców

Rekord przerostu biurokracji zanotowano w Partinico koło Palermo na Sycylii - poinformowała włoska prasa. Miejscowy ratusz zatrudnia 470 osób. Wynika z tego, że jeden pracownik ratusza przypada na 67 mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Na tę anomalię zwrócono uwagę ministrowi administracji publicznej Renato Brunettcie, który ze stanowczością walczy z plagą niewydolności urzędów oraz szastania pieniędzmi z budżetu.

W urzędzie miejscowości, liczącej 31 tysięcy mieszkańców, działa 14 departamentów, których utrzymanie w ciągu pięciu ostatnich lat wzrosło o 270%. Ponadto jest jeszcze 90 jednostek administracyjnych.

I tak na przykład w urzędzie do spraw sygnalizacji świetlnej pracuje aż 7 osób, w bibliotece - 20. Za zmianę żarówek w ratuszu odpowiedzialnych jest 18 pracowników departamentu konserwacji - podkreśla "Il Giornale".

Mimo tego przerostu biurokracji, zauważa się, że Partinico jest najbardziej zadłużoną miejscowością w całej prowincji Palermo.

Dlatego włoski odpowiednik Najwyższej Izby Kontroli wszczął postępowanie, by wyjaśnić, jak to możliwe, że tak licznym urzędnikom nie udało się ściągnąć od obywateli i firm ponad 38 milionów euro w postaci różnych zaległych opłat i podatków.

Sylwia Wysocka

Polub WP Wiadomości