Trwa ładowanie...
d3zk4r8
d3zk4r8

Rafał Wiechecki - minister chuligan?

Rafał Wiechecki, poseł LPR, został w piątek ministrem gospodarki morskiej. W przeszłości był zagorzałym kibicem piłki nożnej, a jedno ze zdjęć - przypomniane przez "Dziennik" - pokazuje go jak agresywnie wymachuje pięścią, przypominając raczej pseudokibica. Ten 28-latek jest najmłodszym ministrem w powojennej historii Polski. Twierdzi, że nie jest radykałem, a "nowoczesnym patriotą".
Share
d3zk4r8

Komentując kontrowersyjne zdjęcie dla "Wydarzeń" najmłodszy minister stwierdził, że nie był pseudokibicem i nie łamał prawa.

Rafał Wiechecki pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Mieszka w Szczecinie, gdzie ukończył prawo oraz zarządzanie i marketing na tamtejszym Uniwersytecie. Od grudnia 2005 roku jest adwokatem.

Wiechecki swą polityczną karierę zaczynał od szczebla szeregowego działacza w strukturach zachodniopomorskiej Młodzieży Wszechpolskiej. Od 2002 roku przez dwa lata pełnił funkcję prezesa Okręgu MW, był też członkiem Rady Naczelnej tej organizacji.

d3zk4r8

Równolegle działał w strukturach lokalnych LPR w Szczecinie. Od 2002 roku był członkiem Zarządu Okręgowego tej partii i jego rzecznikiem prasowym. Zasiada w Radzie Programowej Polskiego Radia Szczecin. Współredagował m.in. tygodnik "Nowa Myśl Polska", był też publicystą miesięcznika "Wszechpolak".

Pytany o poglądy polityczne Wiechecki zaznaczył, że nie uważa się za radykała. To raczej nowoczesny patriotyzm, który pokazuje się nie poprzez obnoszenie symboli, ale przez pracę dla Polski, dla społeczeństwa, przez dobrą rodzinę. To myślenie o wielkich celach, ideach, ale przez wykonywanie codziennych obowiązków i realizowanie drobnych spraw - wyjaśnił nowy minister.

Wiechecki angażuje się w sprawy lokalne Szczecina i regionu. Z lokalnymi działaczami LPR sprzeciwiał się m.in. prywatyzacji elektrowni Dolna Odra, był też współautorem projektu uchwały o tzw. becikowym, przygotowanego dla samorządów województwa.

Ostatnio wraz z lokalnymi liderami Samoobrony i PSL zaangażował się w tworzenie w Szczecinie bloku współpracy programowej przed wyborami samorządowymi. Zainteresował się również realizacją kilku priorytetowych dla regionu inwestycji m.in. przeprawą promową w Świnoujściu czy budową tunelu pod Świną. W Sejmie złożył interpelację w tej sprawie.

Był wymieniany jako kandydat LPR do sejmowej komisji śledczej ds. nadzoru bankowego.

d3zk4r8

Podziel się opinią

Share
d3zk4r8
d3zk4r8
Więcej tematów