Trwa ładowanie...
d4irv2j

Radiowóz potrącił 81-latkę w Gdańsku. Kobieta szła przez pasy

Do szpitala trafiła starsza kobieta, którą potrącił radiowóz. Do sytuacji doszło w Gdańsku. Policjant wracający z interwencji cofał swoje auto i uderzył w 81-latkę, która przechodziła przez pasy. W sieci pojawiło się nagranie ze zdarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radiowóz potrącił 81-latkę w Gdańsku. Kobieta szła przez pasy
(WP.PL)
d4irv2j

- Kierowca, nie patrząc na nic, włączył wsteczny bieg i próbował zjechać przez przejście dla pieszych na jezdnię. Niestety, nie zauważył kobiety, która przez to przejście właśnie przechodziła - powiedział TVN Pomorze świadek zdarzenia.

Wypadek został nagrany przez rozemocjonowanego mężczyznę, który w materiale zarzuca policjantom niedbalstwo. Widać na nim, jak kilku funkcjonariuszy i pracujący w tym miejscu mężczyźni pomogli odsunąć auto, którego opona znajdowała się przy głowie leżącej pod samochodem kobiety.

Na miejscu pojawił się prokurator. Starsza kobieta trafiła do szpitala z ogólnym obrażeniami, głównie potłuczeniem.

d4irv2j

- W radiowozie były włączone sygnały świetlne. Policjant, cofając, potrącił 81-latkę. Tutaj ewidentnie policjant, mimo że miał włączone sygnały, powinien zachować szczególną ostrożność. Tak się nie stało, dlatego zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje karne - stwierdziła w rozmowie z TVN Pomorze podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

W stosunku do policjanta, który potrącił kobietę, zostanie wszczęte postępowanie kontrolne.

Jak podaje trojmiasto.wyborcza.pl, funkcjonariusz najprawdopodobniej zostanie ukarany mandatem.

"Pomóżcie, bo kobieta mi się dusi". Mężczyzna zatrzymał radiowóz, żeby ratować partnerkę

Źródło: tvn24.pl, trojmiasto.wyborcza.pl

d4irv2j

Podziel się opinią

Share

d4irv2j

d4irv2j
Więcej tematów