Trwa ładowanie...
d2wlgi4
d2wlgi4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+7

Pseudokibice krakowskiego klubu zatrzymani. CBŚP: próbowali przemycić 65 kg marihuany

• Wartość przechwyconych narkotyków szacowana jest na ok. 2 mln zł
• Policjanci z CBŚP aresztowali pięć osób w wieku od 28 do 40 lat
• Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wlgi4

65 kilogramów marihuany o wartości blisko 2 mln zł próbowali przemycić do Polski pseudokibice jednego z krakowskich klubów sportowych. Policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób. Mieli przy sobie noże i maczety, zabezpieczono dwa pojazdy oraz blisko 70 tysięcy złotych w gotówce.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, w akcji brali udział też funkcjonariusze Straży Granicznej. - Z naszych ustaleń wynika, że narkotyki pochodzące z jednego z krajów UE miały trafić do odbiorców w Małopolsce. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu znacznej ilości narkotyków - dodała.

d2wlgi4

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa marihuana przemycana była do Polski z Hiszpanii, w ciężarówkach przewożących materiały budowlane. Śledczy nie wykluczają, że szajka może mieć na swoim koncie więcej tego typu przemytów.

- W śledztwie prowadzonym przez policjantów Centralnego Biura Śledczego, pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Prokuratury Krajowej ustalono, że członkowie rozbitej grupy zajmowali się przemytem hurtowych ilości narkotyków. Rozprowadzali je w środowisku krakowskich pseudokibiców - powiedziała Hamelusz.

Zasadzkę policjanci przygotowali w punkcie przerzutowym narkotyków. Zatrzymani - w wieku od 28 do 40 lat - stali na czele grupy; poza marihuaną zabezpieczono też haszysz, dwa pojazdy i 70 tys. zł.

Podziel się opinią

Share

d2wlgi4

d2wlgi4
d2wlgi4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów