Trwa ładowanie...

Przepychanki z policją. Protest przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Pod kurią Metropolitalną na ul. Miodowej w Warszawie odbyła się manifestacja. - Nie będzie biskup pluł nam w twarz - krzyczeli demonstranci.

Share
Przepychanki z policją. Protest przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski
dn9i65t

Kilkadziesiąt osób przeszło spod Uniwersytetu Warszawskiego na dziedziniec kurii, aby wyrazić swój sprzeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Porządku na manifestacji pilnowała policja, a w tle słychać było hasła "Policjancie, siadaj z nami". Uczestnicy demonstracji przynieśli transparenty, na których napisali „Trzymaj stronę kobiet” „Aborcja jest OK”, „Studentki przeciwko ustawie”.

Demonstację zorganizowali działacze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego w porozumieniu z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

dn9i65t

Kolejną manifestację zaplanowano na 23 marca o godzinie 16.00.

Projekt „Zatrzymaj aborcję” otrzymał pozytywną opinię sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a teraz jest w kompetencji Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Pod koniec tego tygodnia trafi on do agendy sejmowej, gdzie będzie głosowany. Podpisy pod projektem „Zatrzymaj aborcję” złożyło 830 tys. obywateli. Biskupi proszą o modlitwę w intencji ochrony prawa człowieka do życia. - Prawo do życia to podstawowe prawo człowieka, także w jego pierwszej fazie rozwoju, niezależnie od stanu zdrowia dziecka, czy rokowań lekarskich. Każde dziecko ma niepodważalne prawo do narodzin, dlatego tej sprawie nie może być dyskusji czy wątpliwości. Kobiety, które nie chcą wychowywać urodzonych dzieci mogą zrzec się praw rodzicielskich i oddać je do adopcji, na którą oczekuje wiele małżeństw. W tej kwestii mają pełną wolność – napisał rzecznik Episkopatu, wskazując też, że o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci apeluje papież Franciszek.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

dn9i65t

Podziel się opinią

Share
dn9i65t
dn9i65t
Więcej tematów