Trwa ładowanie...
d1nw1eq

"Przełomowy moment w historii badania sprawy smoleńskiej". Macierewicz o rezolucji RE

- Rezolucja Rady Europy ma fundamentalne znaczenie - powiedział Antoni Macierewicz, komentując przyjęcia rezolucji ws. zwrotu przez Rosjan wraku tupolewa w ciągu roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przegłosowano rezolucję, która wzywa Rosję do zwrotu wraku
Przegłosowano rezolucję, która wzywa Rosję do zwrotu wraku (East News)
d1nw1eq

Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu odbyła się w piątek debata na temat katastrofy smoleńskiej. Przegłosowano rezolucję, która wzywa Rosję do zwrotu wraku samolotu. Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24 mówi o przełomowym momencie w historii badania sprawy smoleńskiej.

- Rezolucja pokazuje jaki jest stosunek Zachodu do dramatu smoleńskiego. Żądając zwrotu wraku podkreśla, że strona rosyjska manipuluje materiałem dowodowym - mówił były szef MON. Dodał także, że "rząd PO nie dopuszczał, by międzynarodowa opinia zapoznała się z prawdziwymi faktami, blokował jakąkolwiek reakcję świata pozbawiając nas naturalnych narzędzi presji na Rosję".

Mówi także, że jest to kontynuacja decyzji Komisji Praw Człowieka, która 2 miesiące temu przyjęła raport. - Treść tego raportu dzisiaj został potwierdzona wraz z wnioskiem o konieczności zwrotu wraku - podkreślił.

Rezolucja wzywa Rosję do zwrotu wraku w ciągu roku. Za głosowało 41 osób, 6 się wstrzymało. To pierwszym międzynarodowym dokument, który wzywa Rosję do działań.

Uchwała zakłada, że zwrot wraku polskiego samolotu miałby nastąpić "bez dalszej zwłoki" i przy "ścisłej współpracy z polskimi ekspertami celem uniknięcia dalszego pogarszania stanu potencjalnego materiału dowodowego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nw1eq

Zobacz także: Wojna o lokale zastępcze. Mieszkańcy nazywają je "norami" i "ruderami"

d1nw1eq

Podziel się opinią

Share
d1nw1eq
d1nw1eq
Więcej tematów