Przełom ws. 6-latków - sprawdź decyzję ministerstwa

Rodzice dzieci, którzy nie chcieli oddawać swojego sześciolatka do szkoły, mogą odetchnąć. Resort edukacji ogłosił w czwartek, że chce obowiązkowo posłać sześciolatki do szkół dopiero w 2014 r. To kolejna zmiana planów rządu w sprawie obniżenia wieku szkolnego z siedmiu do sześciu lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

W tej chwili **Minister Edukacji Narodowej** przekazuje do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładający:

  1. Przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice,
  1. Objęcie obowiązkiem szkolnym wszystkich dzieci sześcioletnich od 1 września 2014 roku. Oznacza to, że dzieci urodzone w 2008 roku i w latach kolejnych będą rozpoczynały naukę w szkole w wieku sześciu lat.

Dzieci pięcioletnie natomiast nadal będą objęte obowiązkiem uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym. Co więcej, według nowych regulacji nie będzie wymagana do tego opinia poradni psychologicznej, jak to było do tej pory. Pozostanie obowiązkowa zerówka dla 5-latków, nawet tych, których rodzice nie będą chcieli posłać wcześniej do szkoły. Będą one dwa lata w obowiązkowej zerówce, ale w drugim roku nauki mają się uczyć według rozszerzonego programu.

Dzieci urodzone w 2008 r. i w następnych latach mają już obowiązkowo rozpoczynać naukę jako sześciolatki.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.