Trwa ładowanie...

Przedłużono konsultacje w sprawie strategicznej budowy w Krakowie

Konsultacje społeczne w sprawie Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej w Krakowie będą trwały dłużej. Na wniosek mieszkańców, przedłużono czas składania uwag.

Share
Przedłużono konsultacje w sprawie strategicznej budowy w Krakowie
Źródło: ZIKiT
d1dx62h

Do 31 lipca został przedłużony termin składania uwag w sprawie kluczowej budowy dróg niemalże w centrum Krakowa. Budowa tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej ma objąć teren od ronda Ofiar Katynia do skrzyżowania ulic Grota Roweckiego – Rostworowskiego, czyli połączenia z Trasą Łagiewnicką.

Inwestycja to kluczowy etap tzw. III Obwodnicy Krakowa.

d1dx62h

Zgodnie z koncepcją, długość tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej to ok.6,9 km. Zadanie podzielone jest na następujące odcinki:

Odcinek 1 od Ronda Ofiar Katynia do skrzyżowania Armii Krajowej - Zarzecze – rozbudowa Armii Krajowej do przekroju 2x3 pasy ruchu.

Odcinek 2 skrzyżowanie Armii Krajowej - Zarzecze do ul. Bakałarzy – rozbudowa Armii Krajowej (2x2) z skrzyżowaniami dwupoziomowymi wyposażonymi w pasy dla relacji skrętnych oraz z budową Trasy Zwierzynieckiej (2x2) w poziomie "-1".

Odcinek 3 od ul. Odlewnicza do ul. Księcia Józefa – budowa tunelu (2x3) pod rzeką. Rudawa i wzgórzem Św. Bronisławy długości ok. 2.4 km.

d1dx62h

Odcinek 4 od ul. Księcia Józefa do rz. Wisła - budowa dwupoziomowego węzła "Przegorzały" z przebudową ul. Księcia Józefa.

Odcinek 5 budowa mostu przez Wisłę (2x3) długości ok. 400 m.

Odcinek 6 budowa dwupoziomowego węzła "Tyniecka": skrzyżowanie Trasa Pychowicka - Tyniecka - Norymberska - Sodowa.

Odcinek 7 od węzła "Tyniecka" do ul. Grota Roweckiego - budowa Trasy Pychowickiej (2x3) z przebudową ulicy Norymberskiej i przebudową skrzyżowania Grota Roweckiego - Rostworowskiego

d1dx62h

Wszystkie wnioski, uwagi i zapytania dotyczące wspomnianych dróg, należy przesyłać do 31 lipca 2015 r. z dopiskiem „Konsultacje społeczne – Trasa Zwierzyniecka i Pychowicka” na adres ZIKiT-u.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie,
ul. Centralna 53,
31-596 Kraków,

lub pocztą elektroniczną na adres: ns@zikit.krakow.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1dx62h

Podziel się opinią

Share
d1dx62h
d1dx62h
Więcej tematów