WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przed sądem za próbę przekupienia policjanta

Do dziesięciu lat więzienia grozi pijanemu kierowcy, który po spowodowaniu wypadku na terenie gminy Blizanów (woj. wielkopolskie) usiłował przekupić policjanta. Akt oskarżenia w jego sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Kaliszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do zdarzenia doszło w lipcu, na lokalnej drodze. "50-letni Andrzej W. kierujący mercedesem zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym innym autem" - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu Janusz Walczak.

Z relacji Walczaka wynika, że wezwani na miejsce wypadku policjanci stwierdzili u kierowcy mercedesa ok. 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten usprawiedliwiał się, że wcześniej zjadł bardzo dużo jabłek i wypił łyżkę stołową denaturatu z orzechami, jako lekarstwo na bolący żołądek. Policjantom wręczył 1200 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Ci kierowcę zatrzymali.

W trakcie przesłuchań, Andrzej W. przyznał się do winy. Prokuratura zakwalifikowała jego czyny jako "udzielenie korzyści majątkowej w zamian za naruszenie prawa" oraz "prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości" - poinformował rzecznik.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP