WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
alkohol
25-09-2003 (20:35)

Przed sądem za próbę przekupienia policjanta

Do dziesięciu lat więzienia grozi pijanemu kierowcy, który po spowodowaniu wypadku na terenie gminy Blizanów (woj. wielkopolskie) usiłował przekupić policjanta. Akt oskarżenia w jego sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Kaliszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do zdarzenia doszło w lipcu, na lokalnej drodze. "50-letni Andrzej W. kierujący mercedesem zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym innym autem" - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu Janusz Walczak.

Z relacji Walczaka wynika, że wezwani na miejsce wypadku policjanci stwierdzili u kierowcy mercedesa ok. 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten usprawiedliwiał się, że wcześniej zjadł bardzo dużo jabłek i wypił łyżkę stołową denaturatu z orzechami, jako lekarstwo na bolący żołądek. Policjantom wręczył 1200 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Ci kierowcę zatrzymali.

W trakcie przesłuchań, Andrzej W. przyznał się do winy. Prokuratura zakwalifikowała jego czyny jako "udzielenie korzyści majątkowej w zamian za naruszenie prawa" oraz "prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości" - poinformował rzecznik.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP