Trwa ładowanie...

Protest w Mierzęcicach na Śląsku. Uwaga na utrudnienia na DK 78

Setki ciężarówek i tysiące samochodów osobowych są codziennym utrapieniem mieszkańców Mierzęcic i okolicy. Mimo próśb, nie udało się ograniczyć ruchu przy szkole, domach i urzędzie. Dlatego w poniedziałek rozpoczął się kolejny protest i blokada drogi. Uwaga na utrudnienia.

Share
Protest w Mierzęcicach na Śląsku. Uwaga na utrudnienia na DK 78
Źródło: Facebook / Gmina Mierzęcice
d147jkv

Droga krajowa 78 jest bezpłatną alternatywą dla ciężarówek, które chcą ominąć drogę ekspresową S1. Z powodu oszczędności kilkaset TIR-ów dziennie wybiera ten wariant, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców Mierzęcic i okolic.

- Mamy już tego dość. Samochody jeżdżą 80-90 km na godzinę, całe domy są od drgań zniszczone. Nie chcemy autostrady pod oknami. Według badań, natężenie sięga 10 tys. pojazdów na dobę - mówi pani Michalina, mieszkanka Miechęcic.

Miechęcinianie skarżą się, że ich apele do polityków i GDDKiA pozostały bez odpowiedzi, z tego powodu kolejny raz zablokują drogę. Protest rozpoczął się w poniedziałek o godz. 16.

d147jkv

- Protest, jak poprzednie, polega na nieustannym przechodzeniu przez pasy przez grupę osób w okolicy urzędu, szkoły i kościoła. Chcemy zwrócić uwagę policji i władz województwa, że tutaj też ludzie żyją. Boimy się o swoje zdrowie i życie - dodaje pani Michalina.

Do protestu dołączają się również mieszkańcy Nowej Wsi, a podróżni jadący z Górnego Śląska w stronę Kielc i Częstochowy, powinni liczyć się z utrudnieniami.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d147jkv

Podziel się opinią

Share
d147jkv
d147jkv
Więcej tematów