Trwa ładowanie...
d4ifiw7

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie 38-latki. Anna S. miała wyłudzić 1,8 mln zł

• Jest akt oskarżenia przeciw Annie S. ze Starogardu Gdańskiego • Kobieta wyłudziła ponad 1,8 mln zł • Jej ofiarą padły 33 osoby
Share
Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie 38-latki. Anna S. miała wyłudzić 1,8 mln zł
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d4ifiw7

- Annie S. aktem oskarżenia zarzucono łącznie popełnienie 39 przestępstw. Grozi jej kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Aktem oskarżenia objęto również dziewięć innych osób. Pięciu osobom zarzucono popełnienie dwóch przestępstw wyłudzenia kredytów, w tym jednego wspólnie i w porozumieniu z Anną S. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności - mówi Wirtualnej Polsce prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Akt oskarżenia to efekt toczącego się od 2013 roku śledztwa. Jak ustaliła prokuratura, 38-latka swoją nieuczciwą działalność prowadziła na trzy sposoby. Początkowo prowadziła pośrednictwo zawierania kredytów na zasadzie franczyzy, potem jako partner. W okresie legalnej działalności przywłaszczała sobie pieniądze, podpisując umowy kredytowe bez wiedzy klientów. ''Kredytobiorcy'' nie mieli pojęcia, że zaciągnęli jakikolwiek dług, pieniądze zaś trafiały na konto kobiety.

Drugie z zarzucanych jej przestępstw dotyczyło przyjmowania pieniędzy na zakup euro po korzystnym kursie. Kobieta, działając w ten sposób wprowadzała zainteresowane osoby w błąd co do zamiaru i możliwości zwrotu przyjętych od nich środków.

d4ifiw7

- Działając w ten sposób doprowadziła 20 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości. Jest to kwota nie mniejszej niż 1,6 mln złotych - dodaje Wawryniuk.

Ostatni z badanych wątków dotyczył zaciągania pożyczek metodą na słupa. W tym celu kobieta wykorzystała sześć osób, dzięki którym wyłudziła 231 tys. zł.

Jak informuje prokuratura, aktem oskarżenia objęto również 9 innych osób. Pięciu osobom zarzucono popełnienie dwóch przestępstw wyłudzenia kredytów, w tym jednego wspólnie i w porozumieniu z Anną S. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. - Czterem pozostałym osobom zarzucono popełnienie przestępstw złożenie nierzetelnych oświadczeń we wnioskach o udzielnie kredytu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje Wawryniuk.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4ifiw7

Podziel się opinią

Share
d4ifiw7
d4ifiw7
Więcej tematów