Trwa ładowanie...

Prokuratura zajmie się muralem z Kaczyńskim, jeśli dostanie zawiadomienie

Prokuratura przesłucha właściciela kamienicy, na której pojawił się mural z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego, jeśli płynie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Share
Mural z Jarosławem Kaczyńskim (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Mural z Jarosławem Kaczyńskim (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d34lmf0

W połowie lipca na rogu ulic Mostowej i Podgórskiej na jednej z kamienic pojawił się mural z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego wypuszczającego z dłoni balonik w kształcie serca. Malowidłem zajęli się krakowscy policjanci, którzy zabezpieczyli monitoring z miejsca, w którym pojawiło się "dzieło".

Jarosław Kaczyński bohaterem muralu

Jak ustaliła Gazeta "Wyborcza", kamienica, na której pojawił się mural z podobizną prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie jest wpisana do rejestru zabytków, w związku z czym prokuratura nie może zacząć śledztwa z urzędu.

d34lmf0

Właściciel budynku nie złożył jeszcze zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli się na to zdecyduje, to zostanie przesłuchany. Policja zaznacza, że w Krakowie powstaje ostatnio bardzo dużo nielegalnych graffiti.

Banksy inspiracją dla twórców muralu z Kaczyńskim

Pierwowzorem krakowskiego muralu jest dzieło najsłynniejszego ulicznego artysty na świecie o pseudonimie Banksy. Jego dzieło przedstawiało dziewczynkę i ulatujący z jej dłoni czerwony balonik. W 2018 zostało wylicytowane na aukcji, jednak nabywca nie może się nim cieszyć, gdyż jeszcze w czasie licytacji, malowidło uległo samozniszczeniu.

Źródło: Gazeta "Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34lmf0

Podziel się opinią

Share
d34lmf0
d34lmf0
Więcej tematów