wp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kosmos
30-03-2017 (11:15)

Prokremlowska partia wyśle w kosmos deputowanego

Prokremlowska partia Jedna Rosja zapowiedziała, że wyśle w kosmos swojego deputowanego i wniesie w ten sposób "konkretny wkład" do programu kosmicznego - poinformował szef partii i zarazem przewodniczący Dumy, niższej izby parlamentu, Borys Gryzłow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podziel się

Galeria

[

wp
Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/sputnik-1-wystartowal-50-lat-temu-6038708857815681g )
Sputnik 1 wystartował 50 lat temu

Podziel się

Partię w kosmosie ma reprezentować Władimir Gruzdiew - jeden z uczestników sierpniowej, szeroko rozpropagowanej wyprawy rosyjskiej w okolice bieguna północnego, która miała potwierdzić rosyjskie roszczenia do tego regionu.

wp

Kandydaturę Gruzdiewa lider Jednej Rosji wysunął w 50. rocznicę wystrzelenia pierwszego sztucznego satelity Ziemi - radzieckiego Sputnika-1.

Gryzłow powiedział, że kandydat partii na kosmonautę przeszedł wszystkie niezbędne badania lekarskie i już został włączony do grupy, która będzie się przygotowywać do lotu.

Lot wysłannika Jednej Rosji, której sondaże dają zwycięstwo w grudniowych wyborach, ma być opłacony ze środków partii - zapewnił jej przewodniczący. Sumy nie wymienił. Nie wymienił też celu podróży kosmicznej.

Cena lotu turystycznego na Międzynarodową Stację Kosmiczną wynosi obecnie 25 mln dolarów. Pierwszy turysta - amerykański multimilioner Dennis Tito - zapłacił w 2001 roku za swój lot rosyjskim statkiem Sojuz 20 mln dolarów.

Polub WP Wiadomości
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.