Trwa ładowanie...
d34ah0s

Prognoza pogody na weekend. Najpierw super ciepło, potem burze i deszcz

Prognoza pogody na weekend. Niż znad Atlantyku przemieści się nad południową Europę i zacznie kształtować pogodę w całej Polsce. Temperatura osiągnie nawet 21 stopni. Synoptycy prognozują deszcze i burze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na weekend. Możemy spodziewać się deszczu i burz
Prognoza pogody na weekend. Możemy spodziewać się deszczu i burz (East News)
d34ah0s

W nadchodzący weekend niż znad Atlantyku przemieści się nad południową Europę i zacznie kształtować pogodę w całej Polsce. Niżowi towarzyszyć będzie strefa frontu atmosferycznego, która w sobotę na południu kraju przyniesie chmury i przelotne opady deszczu oraz popołudniowe, lokalne burze - prognozują synoptycy Cumulusa.

Natomiast w niedzielę przez cały dzień chmury i przelotne opady deszczu spodziewane są na wschodzie, a po południu także na północnym-wschodzie oraz w Sudetach, Beskidach, Tatrach i w Bieszczadach.

Temperatury nadal będą typowo wiosenne i termometry wskażą - w sobotę od 14 –15 stopni na wschodzie do 17 – 20 stopni na zachodzie, w centrum i na południu kraju. W niedzielę chłodniej do 11 – 13 stopni będzie na północnym – wschodzie, a cieplej do 17 – 19 stopni na zachodzie i na południu Polski.

d34ah0s

Osłabnie także prędkość wiatru i w sobotę w centrum i na północy kraju spodziewane są jeszcze porywy wiatru do 30 – 45 km/h. W niedzielę wiatr już w całej Polsce będzie słaby.

Prognoza pogody na piątek

Nad Polską zacznie się stopniowa przebudowa pola barycznego.

Na północy i północnym-wschodzie oddziaływał będzie jeszcze pogodny, ale słabnący wyż znad północno-zachodniej Rosji.

Nad pozostałym obszarem zaznaczy się już wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad Atlantyku i niewielkim ośrodkiem niżowym znad południowych Niemiec.
Z kierunków południowych nadal napływać będą ciepłe masy powietrza.

Cały dzień na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodny i słoneczny.

d34ah0s

Dopiero po południu w górach i na przedgórzu (od Sudetów przez Beskidy i Tatry po Bieszczady) oraz wzdłuż zachodniej granicy kraju pojawią się pojedyncze, wypiętrzone chmury kłębiaste, z których lokalnie popada przelotny deszcz.

Pod koniec dnia pojedyncze, deszcze pojawią się także na całym obszarze Śląska oraz na Opolszczyźnie, jak również w Łódzkim i na zachodzie Mazowsza i północy Świętokrzyskiego.

W ciągu dnia termometry wskażą od 14 - 16 st. C na północnym-wschodzie do 19 - 21 st. C na zachodzie, na południu i w centrum kraju.

Cumulus

Prognoza pogody na sobotę

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodne i słonecznie. Jedynie na południu kraju będzie się mocnej chmurzyć i tutaj popada przelotny deszcz, a po południu lokalnie może zagrzmieć.

d34ah0s

W ciągu dnia okresami w centrum i na północy kraju powieje porywisty wiatr do 30 – 45 km/h.

Termometry wskażą od 14 - 15 st. C na wschodzie do 17 - 20 st. C na zachodzie, w centrum i na południu kraju.

Cumulus

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę będzie się chmurzyć i spodziewane są przelotne opady deszczu na wschodzie, a po południu także na północnym-wschodzie kraju oraz w Sudetach, Beskidach, Tatrach i w Bieszczadach.

d34ah0s

Na pozostałym obszarze (na zachodzie i w centrum Polski) będzie pogodnie i dość słonecznie.

Temperatura będzie się wahać od 11 - 13 st. C na północnym-wschodzie do 17 - 19 st. C na zachodzie i na południu Polski.

Cumulus

Zobacz także: Cud Narodzin. Kobieta 26 dni po urodzeniu syna, urodziła bliźnięta

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d34ah0s

Podziel się opinią

Share

d34ah0s

d34ah0s
Więcej tematów