Trwa ładowanie...
d1msout
Defence24IAR
prezydent

Prezydent Sopotu w ramach łapówki zażądał dwóch mieszkań?

Jak ujawnia "Rzeczpospolita", gazecie udało się zdobyć nagrania świadczące o tym, że prezydent Sopotu Jacek Karnowski domagał się od jednego z biznesmenów łapówki w zamian za wydanie pozytywnej decyzji budowlanej.
Share
Prezydent Sopotu w ramach łapówki zażądał dwóch mieszkań?
Źródło: PAP
d1msout

Według informacji gazety Karnowski zażądał dwóch mieszkań w kamienicy, w której jeden z trójmiejskich biznesmenów zamierzał dobudować piętro. Rozmowę z prezydentem Sopotu nagrał wspomniany biznesmen.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że sopocki przedsiębiorca - prywatnie znajomy prezydenta Karnowskiego i członek trójmiejskiej PO - zakupił w 2006 roku mieszkanie na poddaszu w centrum miasta. Zdecydował się na wykonanie dobudowy poddasza. W grudniu 2007 roku złożył do Urzędu Miasta Sopotu roku wniosek w sprawie wydania zgody na dobudowę jednej kondygnacji. W marcu 2007 roku został zaproszony przez prezydenta na rozmowę, podczas, której padał propozycja. Za przychylną decyzję Urzędu Miasta, prezydent Karnowski oczekiwał dwóch mieszkań. Jedno z nich miało zostać zapisane na matkę Karnowskiego. Rozmowa została zarejestrowana przez inwestora a tydzień później o sprawie dowiedziała się prokuratura.

Jacek Karnowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" potwierdził, że dobrze zna biznesmena, ale jak twierdzi nie domagał się od niego mieszkania.

d1msout

Podziel się opinią

Share
d1msout
d1msout
Więcej tematów