Trwa ładowanie...
d2qi8h2

Prezydent Opola chce uczcić Sendlerową. I wbija szpilkę PiS

Arkadiusz Wiśniewski za pośrednictwem Facebooka poinformował o oryginalnym planie. Na prośbę szkoły im. Ireny Sendlerowej, szykuje się do zmiany nazwy jednego z mostów. Nie obyło się bez aluzji politycznych.
Share
Arkadiusz Wiśniewski podzielił się pomysłem dotyczącym Ireny Sendlerowej
Arkadiusz Wiśniewski podzielił się pomysłem dotyczącym Ireny SendlerowejŹródło: EastNews, Opole.pl
d2qi8h2

"Uczniowie Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej poprosili mnie o pomoc w uhonorowaniu Wielkiej Polki" – napisał Wiśniewski. "Co Państwo na to, aby Jej imieniem nazwać most pieszo-rowerowy na Wyspę Bolko?" – dodał, pytając o zdanie śledzących go na Facebooku. Wyspa, o której wspomina, cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców.

Wiśniewski przypomniał też, że 2018 r. jest właśnie rokiem Ireny Sendlerowej. "Pomysł ok. Łączy, a nie dzieli...Tego nam potrzeba bez względu na politykę" – zauważyła jedna z komentujących osób. Irena Sendler ratowała Żydów, głównie dzieci, w czasie II Wojny Światowej. Potem Izraelczycy nadali jej tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.

O Wiśniewskim zrobiło się głośno w maju zeszłego roku, kiedy odmówił organizacji słynnego opolskiego festiwalu Jackowi Kurskiemu.

d2qi8h2

Podziel się opinią

Share
d2qi8h2
d2qi8h2
Więcej tematów