Trwa ładowanie...
dg7mlqf

Prezydent Opola chce uczcić Sendlerową. I wbija szpilkę PiS

Arkadiusz Wiśniewski za pośrednictwem Facebooka poinformował o oryginalnym planie. Na prośbę szkoły im. Ireny Sendlerowej, szykuje się do zmiany nazwy jednego z mostów. Nie obyło się bez aluzji politycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arkadiusz Wiśniewski podzielił się pomysłem dotyczącym Ireny Sendlerowej
Arkadiusz Wiśniewski podzielił się pomysłem dotyczącym Ireny Sendlerowej (EastNews, Opole.pl)
dg7mlqf

"Uczniowie Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej poprosili mnie o pomoc w uhonorowaniu Wielkiej Polki" – napisał Wiśniewski. "Co Państwo na to, aby Jej imieniem nazwać most pieszo-rowerowy na Wyspę Bolko?" – dodał, pytając o zdanie śledzących go na Facebooku. Wyspa, o której wspomina, cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców.

Wiśniewski przypomniał też, że 2018 r. jest właśnie rokiem Ireny Sendlerowej. "Pomysł ok. Łączy, a nie dzieli...Tego nam potrzeba bez względu na politykę" – zauważyła jedna z komentujących osób. Irena Sendler ratowała Żydów, głównie dzieci, w czasie II Wojny Światowej. Potem Izraelczycy nadali jej tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.

O Wiśniewskim zrobiło się głośno w maju zeszłego roku, kiedy odmówił organizacji słynnego opolskiego festiwalu Jackowi Kurskiemu.

dg7mlqf

Podziel się opinią

Share
dg7mlqf
dg7mlqf
Więcej tematów