Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
prezydent
22-05-2008 (12:20)

Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął wizytę w Wilnie

Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął kilkugodzinną wizytę w Wilnie, którą składa w trakcie podróży na szczyt energetyczny w Kijowie. Podczas pobytu spotka się z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Lech Kaczyński rozpoczął wizytę w Wilnie
(PAP)
WP

Jak powiedział Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik, na uwagę zasługuje rozmowa obu prezydentów na temat stosunków UE-Rosja po uchyleniu przez Litwę weta w sprawie mandatu na rozpoczęcie negocjacji z Rosją w sprawie nowego porozumienia o współpracy i partnerstwie.

W tym kontekście poruszone będą m.in kwestie energetyczne, które są bardzo ważne z punktu widzenia suwerenności i niezależności - dodał Handzlik.

Prezydenci Adamkus i Kaczyński omówią również szczyt energetyczny w Kijowie, w tym m.in. "Deklarację o zasadach globalnego bezpieczeństwa", która ma tam być przyjęta.

WP

Według Handzlika, trzeci obszar rozmowy Kaczyński-Adamkus dotyczyć będzie stosunków dwustronnych, m.in. udziału Polski w odbudowie mocy elektrowni atomowej w Ignalinie, spraw mniejszości polskiej na Liwie i litewskiej w Polsce, pisowni nazwisk, współpracy w zakresie edukacji i kultury.

Po spotkaniu obaj prezydenci na pokładzie polskiego samolotu specjalnego udadzą się do Rygi, gdzie spotkają się z prezydentami Łotwy Valdisem Zatlersem i Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem.

Z Rygi w piątek rano prezydenci Polski i trzech krajów bałtyckich polecą wspólnie na szczyt energetyczny do Kijowa.

Małgorzata Dragan

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP