Trwa ładowanie...
d31kni7
IAR

Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą na Ukrainie

Bronisław Komorowski udaje się dziś (środa, 8 kwietnia) z dwudniową wizytą na Ukrainę. W planach - spotkania na najwyższym szczeblu, ale też udział w uroczystościach w Bykowni na grobach polskich oficerów zamordowanych przez sowietów podczas zbrodni katyńskiej .
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d31kni7

Jak wyjaśnia prezydencki minister Jaromir Sokołowski, dziś polski prezydent spotka się w cztery oczy z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką, później zaplanowane są rozmowy plenarne. Następnego dnia Bronisław Komorowski wygłosi przemówienie do ukraińskich parlamentarzystów. Będzie to pierwsze w historii wystąpienie polskiej głowy państwa w ukraińskiej Radzie Najwyższej.

9 kwietnia Bronisław Komorowski razem z Petrem Poroszenką wezmą udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na terenie Państwowego Memoriału Ofiar Totalitaryzmu w Bykowni.

Jaromir Sokołowski podkreśla, że Bronisław Komorowski od dawna był zaangażowany w stworzenie cmentarza, który otwarto w roku 2012. W Bykowni spoczywają szczątki 3435 polskich obywateli z tzw. Ukraińskiej Listy Katyńskiej

d31kni7

W uroczystościach rocznicowych weźmie też udział kilkuset Polaków - przedstawicieli rodzin katyńskich, harcerzy, żołnierzy, oraz przedstawicieli miejscowej Polonii.

9 kwietnia Bronisław Komorowski spotka się również z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem.

Podziel się opinią

Share

d31kni7

d31kni7
d31kni7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów