Trwa ładowanie...

Prestiżowa nagroda reklamowa dla Polaków


"Żywieckie Muzeum Humoru" - ekspozycja dokumentująca historię i współczesność poczucia humoru Polaków - zdobyła prestiżową nagrodę "The Globes" w dorocznym konkursie Marketing Agencies Association Worldwide.

Share
Prestiżowa nagroda reklamowa dla Polaków
Źródło: PAP
d48x4tp

Uroczysta gala finałowa odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek w Palm Beach na Florydzie. Wzięli w niej udział reprezentanci kilkunastu krajów świata, w tym Australii, Japonii, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Tajwanu, Rosji, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Projekt Polaków okazał się najlepszy w kategorii "Best Event Marketing Campaign" (Najlepsza Kampania Wydarzeniowa). Zwyciężył nominowane kampanie promocyjne Mazdy RX8 (projekt japoński), Fairy Liquid (projekt izraelski) oraz Rexony (projekt turecki).

d48x4tp

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pomysł związany z polską tradycją i poczuciem humoru Polaków został uhonorowany w Stanach Zjednoczonych. To miłe zaskoczenie" - powiedziała po uroczystości Eliza Panek z grupy Żywiec - mecenasa "Żywieckiego Muzeum Humoru".

Realizacja projektu Muzeum Humoru rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Wystawa trafiła do Warszawy, Gdańska, Gliwic, Krakowa, Zakopanego i Wrocławia. W 2004 roku planowane jest otwarcie stałej siedziby w Żywcu. W trakcie trwania wystaw pokazywane są m.in. scenografie i rekwizyty najpopularniejszych polskich komedii filmowych, przypominane radiowe audycje satyryczne, najlepsze polskie dowcipy i współczesne komiksy. Można też podziwiać zdjęcia fotoreporterów PAP pokazujące humorystyczne strony polskiej rzeczywistości.

d48x4tp

Podziel się opinią

Share
d48x4tp
d48x4tp
Więcej tematów