Trwa ładowanie...
d4e09pd

Premier powinien stracić stanowisko? "Fatalna wiadomość dla Morawieckiego i Kaczyńskiego"

Grzegorz Schetyna zarzuca premierowi "kłamstwo, pogardę i nienawiść”. Zapowiedział wniosek o jego odwołanie. Czy Mateusz Morawiecki ma się czego obawiać? Wyniki sondażu są jednoznaczne. - To fatalna informacja dla Jarosława Kaczyńskiego - ocenia dla "Rzeczpospolitej" politolog.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy ocenili, czy Morawiecki powinien stracić stanowisko
Polacy ocenili, czy Morawiecki powinien stracić stanowisko (East News)
d4e09pd

Największa grupa respondentów (49 proc.) uważa, że premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji po opublikowaniu nagrań z afery podsłuchowej. Tak wynika z sondażu SW Research dla serwisu rp.pl. Przeciwnego zdania jest co czwarty ankietowany, a zdania w tej sprawie nie ma 27 proc. badanych.

Za dymisją premiera częściej opowiadają się mężczyźni, osoby powyżej 50 roku życia, osoby z wyższym wykształceniem, zarabiające powyżej 5 tys. zł. netto.

- To fatalna wiadomość nie tylko dla premiera, ale i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który przeforsował go na to stanowisko - ocenia politolog prof. Antoni Dudek. Dodaje także, że Morawiecki "z wyborczej lokomotywy PiS, może się zamienić w najcięższy wagon do niej przyczepiony".

   WP.PL
(WP.PL)

Schetyna chcec odwołania Morawieckiego

- Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo – powiedział Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. - Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – stwierdził lider PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e09pd

Zobacz także: 66-letni kapelan molestował nieletnią pacjentkę. Są zarzuty

d4e09pd

Podziel się opinią

Share
d4e09pd
d4e09pd
Więcej tematów