Trwa ładowanie...

Premier Mateusz Morawiecki: Śląsk jednym z tematów mojej rozmowy z Ursulą von der Leyen

Szef rządu Mateusz Morawiecki w Radiu Katowice zdradził, o czym rozmawiał z nową szefową Komisji Europejskiej.

Share
Premier Mateusz Morawiecki: Śląsk jednym z tematów mojej rozmowy z Ursulą von der Leyen
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d4fhczd

- Z panią Ursulą von der Layen rozmawiałem również o sprawach śląskich. Rozmawiałem o sprawach związanych z aktualną agendą klimatyczną UE. I w jaki sposób można dopomóc w tych zmianach również na Górnym Śląsku. Po to, aby nie odbywały się one kosztem ludzi - przyznał w Radiu Katowice premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał szef rządu, chce on zmieniać Śląsk "w stronę nowoczesnego przemysłu". - Śląsk ponownie musi się stać perłą polskiego przemysłu, polskiego rozwoju gospodarczego - stwierdził.

- Cały program dla Śląska jest programem wielopłaszczyznowym, dotyczącym przemysłu, infrastruktury, nauki. Zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych w uczelnie w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, w Katowicach, w Częstochowie - wyliczał Morawiecki.

Szef rządu przekonywał, że "pragmatyzm charakteryzuje rządy PiS". - Jesteśmy konkretni, chcemy konkretnie proponować ludziom to, co ich interesuje i rozwiązywać problemy w kwestiach, które ich martwią - mówił.

- Na Górnym Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim bardzo ważna jest kwestia jakości powietrza. Nie tylko utrzymanie miejsc pracy związanych z energetyką węglową, ale również przesuwanie się w kierunku gospodarki niskoemisyjnej - stwierdził Morawiecki.

Jak mówił premier: - Sprawiedliwa transformacja to jest podstawa do tego, żeby przeznaczyć ogromne środki na nowe inwestycje w województwie, po to, żeby promować powstawanie nowych wysokopłatnych miejsc pracy w innych przemysłach.

d4fhczd

- Cieszę się, że w ostatnich paru latach z jednej strony udało nam się uratować polskie górnictwo, energetykę węglową, ale jednocześnie w widoczny sposób zmienić ją w kierunku coraz bardziej nowoczesnym i tworzyć nowe miejsca pracy - dodawał polityk.

- Zwracam uwagę na ogromne środki przeznaczane na infrastrukturę, w tym infrastrukturę przemysłową, właśnie po to, żeby ściągać nowych inwestorów - mówił Morawiecki w Radiu Katowice.

Premier Mateusz Morawiecki będzie startował jako numer jeden na liście wyborczej PiS w Katowicach. Pisaliśmy o tym w Wirtualnej Polsce kilka tygodni temu.

d4fhczd

Podziel się opinią

Share
d4fhczd
d4fhczd
Więcej tematów