Trwa ładowanie...
wawel

Premier i politycy PiS na Wawelu. Nie było Kaczyńskiego?

Premier Beata Szydło i politycy PiS przyjechali wieczorem na Wawel, by modlić się i złożyć kwiaty na grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Dziennikarze nie widzieli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Share
Premier i politycy PiS na Wawelu. Nie było Kaczyńskiego?
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d3k9t7c

Na Wawel przybyli m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, posłanka Barbara Bubula, senator Zbigniew Cichoń i wojewoda małopolski Piotr Ćwik

Tym razem droga prowadząca na Wzgórze Wawelskie nie została odgrodzona barierkami przez policję. Na przybywających polityków PiS oczekiwali zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy rządu.

d3k9t7c

Zobacz też: Jarosław Kaczyński i prawda o Smoleńsku

"Wawel polski nie PiS-owski", "Wielka Polska kolorowa", "Misiewicze" - skandowali protestujący przeciwko upartyjnianiu Wawelu. "Bolszewicy", "Wielka Polska katolicka", "Zdrajcy" – odpowiadali zwolennicy PiS m.in. z krakowskiego klubu "Gazety Polskiej".

Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej w krypcie katedry na Wawelu odprawiana jest msza św., a lider PiS Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej. W ostatnich miesiącach czynił to jednak nie dokładnie 18., ale kilka dni później.

Prezydent L. Kaczyński i jego małżonka zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

d3k9t7c

Podziel się opinią

Share
d3k9t7c
d3k9t7c
Więcej tematów