Trwa ładowanie...
d2k4m0c
d2k4m0c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
premier

Premier: Gardocki jako prezes SN - to nieporozumienie

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że nic nie wie o tym, by prezydent blokował wręczenie I prezesowi Sądu Najwyższego prof. Lechowi Gardockiemu Orderu Legii Honorowej. Jednocześnie szef rządu nazwał fakt piastowania przez Gardockiego funkcji prezesa SN "wielkim nieporozumieniem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2k4m0c

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że prezydent Lech Kaczyński od kilku miesięcy blokuje wręczenie I prezesowi Sądu Najwyższego Orderu Legii Honorowej. Prezydent Republiki Francuskiej dekretem z 2 maja 2007 r. mianował prof. Gardockiego, kawalerem najwyższego francuskiego odznaczenia.

Według gazety, 18 maja prof. Gardocki zwrócił się do prezydenta o zgodę na przyjęcie orderu (prezydent ma takie prerogatywy). Do czwartku zgoda nie nadeszła.

Nie ukrywam, że uważam, iż fakt, że prezesem Sądu Najwyższego jest ktoś, kto do 1989 roku był w PZPR, jest wielkim nieporozumieniem - powiedział premier Kaczyński.

d2k4m0c

Prof. Gardocki, w oświadczeniu wydanym w związku z tą wypowiedzią premiera stwierdził, że szef rządu "powinien skarcić podległe mu służby za niedbałą pracę i dostarczanie fałszywych informacji".

"W rzeczywistości bowiem, zrezygnowałem z członkostwa w PZPR w dniu 18 grudnia 1981 roku" - napisał prof. Gardocki.

Podziel się opinią

Share

d2k4m0c

d2k4m0c
d2k4m0c
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów