Trwa ładowanie...

Prawie połowa Polaków wierzy, że Tusk będzie rządził przez cztery lata

Niemal połowa Polaków (43%) uważa, że rząd Donalda Tuska dotrwa do końca kadencji - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Dziennika". Ale wśród 1003 badanych, sceptyków jest niewiele mniej.
Share
Prawie połowa Polaków wierzy, że Tusk będzie rządził przez cztery lata
Źródło: AKPA
d1tgszh

Mija trzeci miesiąc od przejęcia władzy przez PO-PSL, a poparcie dla rządu i tworzących go ugrupowań cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. 54% pytanych zadeklarowało, że oddałoby głos na partię szefa rządu.

Na pytanie kto najlepiej, z korzyścią dla kraju, wykorzystał czas jaki minął od ostatnich wyborów parlamentarnych, 38% badanych wskazało na Donalda Tuska, 11% wymieniło Lecha Kaczyńskiego, a 8% - Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem prof. Wawrzyńca Konarskiego, politologa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, duże poparcie dla rządu i wysokie oceny premiera to jeszcze cały czas efekt powyborczy. Takie poparcie wynika z powyborczego impetu. Tusk cały czas bardzo dobrze korzysta z tego, że nie widać zjednoczonej opozycji przeciwko rządowi, choć jest on dość mdły - komentuje politolog. (PAP)

d1tgszh

Podziel się opinią

Share
d1tgszh
d1tgszh
Więcej tematów