ycipk-2z121f
ycipk-2z121f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prasa francuska: Jarosław Kaczyński złamie obietnicę

Jeśli Jarosław Kaczyński zostanie
premierem, postąpi wbrew zapowiedzi z października, że w przypadku
zwycięstwa jego brata Lecha w wyborach prezydenckich, na pewno nie
stanie na czele rządu - pisze prasa francuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2z121f

"Le Figaro" i "Le Monde" są zdania, że niespodziewany i lakoniczny komunikat PiS o dymisji premiera Kazimierza Marcinkiewicza był typowy dla polskiej prawicy od czasu jej dojścia do władzy; podobnie gazety oceniają odwołanie w ostatniej chwili podróży premiera do Chorwacji.

"Nominacja 57-letniego Jarosława Kaczyńkiego nie nastręczy problemów, ponieważ - według konstytucji - to jego własny brat, młodszy o 45 minut, będzie za to odpowiedzialny" - zauważa "Le Figaro".

Zastanawiając się nad powodami odwołania premiera Marcinkiewicza, "Le Figaro" i "Le Monde" wskazują na jego popularność. "Jarosław Kaczyński, człowiek cienia, który woli zakulisowe kombinacje od świateł rampy, jest daleko mniej popularny" - oceniają gazety, cytując doniesienia agencyjne.

ycipk-2z121f

Zdaniem obu tytułów, Jarosława Kaczyńskiego zaskoczył "niedawny pomysł premiera mianowania swojego doradcy ds. ekonomicznych Pawła Wojciechowskiego na miejsce Zyty Gilowskiej". "Skomentował, że nie zna nowego ministra" - przypomina "Le Figaro", pisząc - podobnie jak "Le Monde" - też o drugiej inicjatywie premiera, która ściągnęła nań krytykę otoczenia szefa PiS, czyli o czwartkowym spotkaniu z Donaldem Tuskiem.

"Le Monde" przypomina sylwetki obu braci Kaczyńskich, zamieszczając na stronach internetowych artykuł z października zeszłego roku zatytułowany "Dwie kaczki". Obok publikuje korespondencję własną z Warszawy o zamieszaniu wywołanym odwołaniem spotkania Trójkąta Weimarskiego.

Michał Kot

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2z121f

ycipk-2z121f
ycipk-2z121f