Trwa ładowanie...
d1gauda

Pracownicy sądów protestują przeciwko niskim pensjom. "To nie manifestacja polityczna"

Pracownicy sądów i prokuratur w Łodzi, Krakowie i Lwówku Śląskim wyszli na ulice, aby zamanifestować niezadowolenie ze swoich wynagrodzeń. Mimo podwyżki w wysokości 200 zł podkreślają, że pensja wielu z nich nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy sądów są rozczarowani wysokością podwyżek
Pracownicy sądów są rozczarowani wysokością podwyżek (Archiwum prywatne, Fot: Daniel Henczel)
d1gauda

Jak tłumaczą uczestnicy protestu, ich niezadowolenie spowodał fakt, że już w zeszłym roku pracownicy innych grup zawodowych otrzymali wysokie podwyżki, podczas gdy oni zostali pominięci. Jak podkreślają, podwyżka w wysokości 200 zł to znacznie mniej niż 1000 zł, których się domagali. Jako przykład podają funkcjonariuszy służby więziennej, którzy również podlegają Ministerstwu Sprawiedliwości i otrzymali 650 zł podwyżki.

Manifestanci podkreślają, że ich protest nie ma natury politycznej, a w rządzie PiS dostrzegają partnerów do negocjacji. Przypominają jednak, że postulaty związane z podwyżką płac podnoszą już od 10 lat, jednak są sukcesywnie pomijani przez kolejne ekipy rządzące, co powoduje, że ich zaufanie do polityków spada.

d1gauda

Demonstracje pracowników sądów odbyły się po godz. 16 w kilku polskich miastach. Największa, połączona z przemarszem, manifestacja miała miejsce w Łodzi. Podobne demonstracje zorganizowano w Krakowie oraz Lwówku Śląskim. Pracownicy sądów wezmą również udział w manifestacji 5 marca, która odbędzie się w Warszawie.

Źródło: Archiwum prywatne

Zobacz także: "Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gauda

Podziel się opinią

Share

d1gauda

d1gauda
Więcej tematów