Trwa ładowanie...
ycipk-2ced3b

Pracownicy sądów protestują przeciwko niskim pensjom. "To nie manifestacja polityczna"

Pracownicy sądów i prokuratur w Łodzi, Krakowie i Lwówku Śląskim wyszli na ulice, aby zamanifestować niezadowolenie ze swoich wynagrodzeń. Mimo podwyżki w wysokości 200 zł podkreślają, że pensja wielu z nich nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy sądów są rozczarowani wysokością podwyżek
Pracownicy sądów są rozczarowani wysokością podwyżek (Archiwum prywatne, Fot: Daniel Henczel)
ycipk-2ced3b

Jak tłumaczą uczestnicy protestu, ich niezadowolenie spowodał fakt, że już w zeszłym roku pracownicy innych grup zawodowych otrzymali wysokie podwyżki, podczas gdy oni zostali pominięci. Jak podkreślają, podwyżka w wysokości 200 zł to znacznie mniej niż 1000 zł, których się domagali. Jako przykład podają funkcjonariuszy służby więziennej, którzy również podlegają Ministerstwu Sprawiedliwości i otrzymali 650 zł podwyżki.

Manifestanci podkreślają, że ich protest nie ma natury politycznej, a w rządzie PiS dostrzegają partnerów do negocjacji. Przypominają jednak, że postulaty związane z podwyżką płac podnoszą już od 10 lat, jednak są sukcesywnie pomijani przez kolejne ekipy rządzące, co powoduje, że ich zaufanie do polityków spada.

ycipk-2ced3b

Demonstracje pracowników sądów odbyły się po godz. 16 w kilku polskich miastach. Największa, połączona z przemarszem, manifestacja miała miejsce w Łodzi. Podobne demonstracje zorganizowano w Krakowie oraz Lwówku Śląskim. Pracownicy sądów wezmą również udział w manifestacji 5 marca, która odbędzie się w Warszawie.

Źródło: Archiwum prywatne

Zobacz także: "Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

ycipk-2ced3b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ced3b

ycipk-2ced3b
ycipk-2ced3b
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów