Pożegnanie Whitney Houston ze skandalem w tle

Chór gospel zaśpiewał na zakończenie uroczystości pogrzebowych zmarłej przed tygodniem piosenkarki Whitney Houston jej największy przebój "I will always love you". Sobotnia ceremonia odbyła się w kościele baptystów w Newark w stanie New Jersey. Uroczystość zakłócił skandal; jeden z gości - b. mąż piosenkarki, Bobby Brown, został wyproszony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znicze płoną przy portrecie Whitney Houston na ulicy Newark
Znicze płoną przy portrecie Whitney Houston na ulicy Newark (AP, Fot: Mel Evans)

3,5-godzinną ceremonię rozpoczął występ chóru gospel, a przemówienie powitalne wygłosił burmistrz Newark Cory Booker. W centralnej części kościoła New Hope, w którym Houston śpiewała jako dziecko, znalazła się srebrna trumna z ciałem piosenkarki, udekorowana białymi różami i liliami. W uroczystości żałobnej wzięły udział m.in. 18-letnia córka zmarłej Bobbi Kristina i matka zmarłej, śpiewaczka gospel Cissy Houston.

Na pogrzebie na krótko pojawił się były mąż Whitney Houston, Bobby Brown. Według ochrony Brown był niezadowolony z tego, że odseparowano go od ludzi, z którymi przyszedł, na uroczystość. Burzliwe małżeństwo Houston z Brownem, naznaczone przemocą, zakończyło się w 2007 roku.

Hołd zmarłej piosenkarce złożyły m.in. takie gwiazdy jak Stevie Wonder i Alicia Keys, którzy uświetnili uroczystość występem. Wśród zaproszonych gości była także gospodyni talk-show Oprah Winfrey i piosenkarka Mariah Carey. Przemówienie wygłosił producent muzyczny Clive Davis, który odkrył talent Houston i kierował jej karierą.

Na ulicach Newark hołd piosenkarce składali jej wielbiciele, którzy nie mogli wejść na zamkniętą uroczystość. Ulice wokół kościoła zostały ogrodzone metalowymi barierkami, a policja nie dopuszczała nikogo postronnego do miejsca uroczystości.

Oto pełna relacja z pogrzebu Whitney Houston:

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.