Trwa ładowanie...
d1mslfr

Pożary w Kalifornii. Trwają ewakuacje

Pożary w Kalifornii trwają już trzeci tydzień. Kolejni mieszkańcy stanu są ewakuowani, a prognozy pogody nie dają nadziei na radykalną poprawę sytuacji. Wysokie temperatury, brak opadów i silny wiatr sprawiają, że ogień ogarnia coraz większe obszary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożary w Kalifornii. Trwają ewakuacje - na zdjęciu strażacy walczą z pożarem w Santa Paula (kilkadziesiąt kilometrów od centrum Los Angeles)
Pożary w Kalifornii. Trwają ewakuacje - na zdjęciu strażacy walczą z pożarem w Santa Paula (kilkadziesiąt kilometrów od centrum Los Angeles) (East News, Fot: JOSH EDELSON/AFP)
d1mslfr

Pożary w Kalifornii najbardziej dają się we znaki mieszkańcom północy stanu. Najgorsza sytuacja wciąż panuje w hrabstwie Sonoma, kilkadziesiąt kilometrów na północ od San Francisco.

Pożary szaleją tam już trzeci tydzień. Żywioł zniszczył już 20 tysięcy hektarów lasów i upraw. Kolejne 10 tysięcy dalej płonie. Duże straty ponieśli miejscowi winiarze - obszar ten jest znany z produkcji tego trunku.

Pożary w Kalifornii. Trwają ewakuacje

Kalifornia, poza pożarem w hrabstwie Sonoma, płonie jeszcze w 11 miejscach. Prognozy pogody nie dają nadziei na radykalną poprawę sytuacji. Wysokie temperatury i brak opadów sprawiają, że ogień ogarnia coraz większe obszary.

d1mslfr

Zobacz też: Moment spięcia. Od tego zaczęła się katastrofa

Słabnie za to wiatr nad pustynią w Nevadzie, co sprawia, że akcja gaśnicza może być bardziej skuteczna. Z żywiołem walczą setki strażaków. W akcji biorą udział samoloty gaśnicze.

Czytaj też: USA. W Kalifornii szaleją pożary. Gubernator Gavin Newsom ogłasza stan wyjątkowy

W poniedziałek nad ranem ogień pojawił się w pobliżu Los Angeles. Zmusił do ewakuacji kilkadziesiąt tysięcy osób, m.in. koszykarskiego gwiazdora LeBrona Jamesa oraz aktora i byłego gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzeneggera.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mslfr

Podziel się opinią

Share

d1mslfr

d1mslfr
Więcej tematów