Trwa ładowanie...
d3bf316

Powstanie Centrum Kreatywności i Dizajnu. Przełomowa współpraca krakowskich uczelni

W poniedziałek Wojewoda Małopolski oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie podpiszą porozumienie w sprawie budowy Centrum Kreatywności i Dizajnu. Unikatowe miejsce skupi najlepszą kadrę z krakowskich uczelni.
Share
Powstanie Centrum Kreatywności i Dizajnu. Przełomowa współpraca krakowskich uczelni
Źródło: Festiwal Zaprojektowani 2014 w Krakowie / Krakowskie Szkoły Artystyczne
d3bf316

Pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - koordynatora tych działań, dzięki zaangażowaniu zarządu województwa, chcą stworzyć miejsce skupione wokół nowoczesnego projektowania.

- To ruch w dobrą stronę. Polski dizajn buduje swoją markę, tak jak to się stało niedawno z polską modą. Mamy nie tylko międzynarodowe sukcesy, ale przede wszystkim bardzo wielu utalentowanych dizajnerów. Ich praca nie trafia w próżnię, bowiem, co pokazują rozmaite targi i rozwijające się internetowe sklepy, polskie wzornictwo jest coraz chętniej kupowane. Mam nadzieję, że krakowskie Centrum będzie nie tylko ośrodkiem kształcenia i badania dizajnu, ale będzie też pełnić rolę międzynarodowego ambasadora dla polskich projektantów - tego nam bardzo potrzeba – mówi Wirtualnej Polsce Rafał Stanowski, publicysta i entuzjasta dizajnu związany z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi

Jak przekazali pomysłodawcy, placówka będzie nastawiona na współpracę pomiędzy uczelniami, a jej głównym celem będzie dążenie do podniesienia świadomości przedsiębiorców na temat roli i znaczenia kreatywności oraz dizajnu w rozwoju firm czy tworzenia interdyscyplinarnych projektów dzięki wykorzystaniu unikatowych kompetencji uczelni krakowskich, w tym we współpracy z przedsiębiorstwami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3bf316

Podziel się opinią

Share
d3bf316
d3bf316
Więcej tematów