Trwa ładowanie...

Powstał zespół ds. koordynacji remontów dróg w stolicy

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała zespół, który będzie koordynował remonty stołecznych dróg. Tymczasem radni PiS oskarżają władze miasta o spowodowanie paraliżu komunikacyjnego.

Share
Powstał zespół ds. koordynacji remontów dróg w stolicy
Źródło: PAP
d1ozgbn

Powołany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zespół, którego pracami kierować będzie pełnomocnik prezydenta Warszawy Wiesław Witek, ma koordynować wszystkie prace związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem remontów. Jak powiedziała Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej, do tej pory zajmował się tym wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, ale przy tak dużej liczbie remontów, jakie obecnie i w przyszłości będą prowadzone, potrzebny jest specjalnie powołany do tego urząd.

Przepraszamy warszawiaków za utrudnienia, ale musimy remontować miasto, żeby zdążyć z inwestycjami przed EURO 2012. Poza tym jest wzrost gospodarczy, mamy na to środki, które trzeba wykorzystywać - przekonywała Gronkiewicz-Waltz. Zachęcała również do korzystania z komunikacji miejskiej - od września jeździ więcej pociągów metra, na remontowanych ulicach częściej kursują tramwaje.

Jak podkreślał Wojciechowicz, remontów do przeprowadzenia jest dużo i nie można ich odwlekać. Tłumaczył, że z remontem ulicy Puławskiej trzeba było poczekać na oddanie Alej Niepodległości, żeby nie zamykać w tym samym czasie równoległych ulic, dlatego nie przeprowadzono go w czasie wakacji. Mamy dużo zaległości do nadrobienia, w planach jest m.in. obwodnica Śródmieścia, remonty Grzybowskiej i Emilii Plater, budowa podziemnych parkingów na Placu Teatralnym. Od 2009 roku ruszamy z budową drugiej linii metra - mówił Wojciechowicz. Podkreślił, że Warszawa zdąży na EURO 2012, jeśli będzie ciężko pracować.

d1ozgbn

Wiesław Witek zapowiedział, że jego zespół przeprowadzi analizy ruchu, od których uzależniony będzie kalendarz i sposób przeprowadzania remontów. Na pierwsze efekty jego prac trzeba poczekać ok. miesiąca.

Według prezesa warszawskiego PiS Macieja Więckowskiego, złe decyzje pani prezydent doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie panuje nad tym, co dzieje się w stolicy. Remonty ulic i torowisk przeprowadza się w tym samym czasie, w okresie utrudnień komunikacyjnych likwidowane są zielone strzałki. W dodatku brak jest rzetelnych informacji na temat remontów. To wszystko powoduje chaos w mieście i zniechęca turystów - wyliczał Więckowski.

Radni PiS zapowiedzieli, że na jednej z najbliższych sesji rady Warszawy zwrócą się do pani prezydent z wnioskiem o przedstawienie dokładnego planu inwestycji równocześnie z budżetem na następny rok. Domagamy się, żeby był to plan skonsultowany i skoordynowany ze wszystkimi jednostkami zaangażowanymi w remonty - mówił radny PiS Maciej Maciejowski. Przedstawiciele PiS nie są usatysfakcjonowani powołaniem zespołu koordynującego remonty. Chcemy, żeby odpowiedzialna za to była osoba w randze wiceprezydenta, aby szybko mogła podejmować decyzje - wyjaśnił Maciejowski.

Obecnie w Warszawie remontowane są m.in. ul. Puławska, na odcinku od Dolnej do Domaniewskiej i Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Karowej do Pl. Zamkowego. Od czerwca trwają również prace związane z modernizacją torowiska tramwajowego w Al. Jerozolimskich na odcinku od pl. Zawiszy do ronda Waszyngtona. Mają zakończyć się w połowie października.

d1ozgbn

Podziel się opinią

Share
d1ozgbn
d1ozgbn
Więcej tematów