Trwa ładowanie...
d2vok3t

Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o dalszych planach MEN

Uczniowie klas I-III wrócili po feriach zimowych do nauki stacjonarnej. Minister Przemysław Czarnek mówił o dalszych planach MEN ws. nauki w szkole. Polityk skomentował również wypowiedź Radosława Sikorskiego o Lechu Kaczyńskim.
Share
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o dalszych planach MEN
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o dalszych planach MENŹródło: PAP
d2vok3t

Przemysław Czarnek był gościem programu "O co chodzi" na antenie TVP Info. Polityk opisywał, jak według danych MEN wygląda obecnie sytuacja w polskich szkołach.

Powrót do szkoły. Dalsze decyzje zależne od danych o zakażeniach

Minister edukacji i nauki poinformował, że do trybu stacjonarnego wróciło 99,5 proc. wszystkich szkół, w których prowadzona jest nauka w klasach I-III. Jednocześnie stwierdził, że resort przygląda się sytuacji epidemicznej i na jej podstawie podejmowane będą decyzje dotyczące powrotu do szkół pozostałych uczniów.

d2vok3t

- Jeśli stabilizacja zakażeń będzie się utrzymywała na tym poziomie, to w ciągu najbliższych tygodni będziemy wnioskować do epidemiologów o opinię na temat powrotu do szkół przynajmniej maturzystów i ósmoklasistów - powiedział Przemysław Czarnek.

Leszek Miller o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki: Byłby dobrym mediatorem

Przemysław Czarnek ostro o Radosławie Sikorskim

Szef MEN w ostrych słowach skomentował również tweet Radosława Sikorskiego o Lechu Kaczyńskim. "Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu, do którego nie ma podstaw" - napisał były szef MSZ.

Czarnek nie chciał odnieść się do słów Sikorskiego, ale ocenił jego postawę. - Nie będę komentował słów skandalisty, jakim stał się Radosław Sikorski. Sikorski był jednym ze współodpowiedzialnych politycznie ministrów za katastrofę smoleńską - stwierdził polityk PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vok3t

Podziel się opinią

Share
d2vok3t
d2vok3t
Więcej tematów