Trwa ładowanie...
d1w4lnj

Powiat brzeski. Miał zakaz zbliżania się, a mimo to nachodził byłą żonę i ją bił. Interweniował Ziobro

Powiat brzeski, Małopolska. Bartłomiej C., mimo rozwodu z Marzeną i zakazu zbliżania się do niej, nadal ją nachodził i katował. Ostatni raz pojawił się na początku września. Wtedy uderzył kobietę metalowym prętem w głowę. W sprawie zainterweniował Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powiat brzeski. Bił ją, mimo że miał zakaz zbliżania się
Powiat brzeski. Bił ją, mimo że miał zakaz zbliżania się (Pixabay)
d1w4lnj

Powiat brzeski. Katował żonę

Marzena i Bartłomiej C. byli razem 5 lat. W małżeństwie urodziło się dwoje dzieci. Niestety, jak przyznała Marzena w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", były mąż już w czasie trwania małżeństwa zaczął ją bić. Dostawała najczęściej wtedy, gdy trzymała na ręku dziecko.

Powiat brzeski. Od rozwodu minęło 3 lata. Agresja Bartłomieja C. wobec byłej żony się nasilała

Bartłomiej C. i jego żona Marzena rozwiedli się 3 lata temu. Mężczyzna wnioskował o opiekę naprzemienną nad dziećmi. Sąd nie wyraził na to zgody. Jak podaje Gazeta Krakowska, biegli uznali bowiem, że Bartłomiej C. ma cechy socjopatyczne i psychopatyczne, nie akceptuje żadnych norm prawnych, ani moralnych. Po rozwodzie Bartłomiej C. mógł spotykać się z dziećmi 2 razy w miesiącu po 3 godziny w obecności kuratora sądowego oraz w neutralnym miejscu.

d1w4lnj

Bartłomiej C. stwierdził jednak, że to on będzie decydował, kiedy będzie spotykał się ze swoimi dziećmi. Nachodził więc byłą żonę. Wysyłał jej SMS-y z groźbami i wulgaryzmami. Jak przypomina "Gazeta Krakowska", w 2019 roku do Sądu Rejonowego w Brzesku zostały skierowane dwa akty oskarżenia wobec mężczyzny. Pierwszy dotyczył nękania byłej żony, wdarcia się do jej mieszkania i kradzieży jej dowodu, drugi – kierowania gróźb karalnych przeciwko byłej żonie i członkom jej rodziny oraz spowodowania obrażeń ciała u ojca byłej żony. Do tej pory mężczyzna pozostawał jednak na wolności.

Powiat brzeski. Uderzył byłą żonę prętem w głowę

5 września Bartłomiej C. po raz kolejny miał zaatakować byłą żonę, uderzając ją metalowym prętem w głowę. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza", która opublikowała zdjęcie kobiety z zakrwawioną głową. Przytoczyła też SMS-y wysyłane przez Bartłomieja C. do byłej żony. Były w nich teksty typu: "Zakopię cię żywcem" lub "Spalę dom". W rozmowie z dziennikiem kobieta przyznała, że mężczyzna chciał ją wcześniej nawet zepchnąć samochodem do rowu, gdy jechała z dziećmi. Podobnych mrożących krew w żyłach historii było więcej.

Powiat brzeski. W sprawie Bartłomieja C. interweniował prokurator generalny, Zbigniew Ziobro

Bartłomiej C. został zatrzymany w piątek 11 września. Dzień później przedstawiono mu dwa zarzuty, dotyczące spowodowania obrażeń ciała i kierowania gróźb karalnych. Prokurator generalny, w obawie, że podobne sytuacje się powtórzą, wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego dla mężczyzny.

d1w4lnj

Jak podaje cytowana przez "Gazetę Krakowską" Prokuratura Generalna, "z uwagi na wątpliwości co do opieszałości i prawidłowości podejmowanych w toku postępowań decyzji Prokuratury Rejonowej w Brzesku Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające".

Piątka Kaczyńskiego utknie w Senacie? Bogdan Zdrojewski o terminach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w4lnj

Podziel się opinią

Share
d1w4lnj
d1w4lnj
Więcej tematów