Trwa ładowanie...

"Postaw na Lewka". W sobotę wielki piknik charytatywny na Trzech Stawach

Dziś odbędzie się wielki piknik charytatywny dla Pawła Lewka. Mężczyzna po 14 amputacjach kończyn zbiera środki na leczenie. Śląscy sportowcy wyszli mu na przeciw i organizują imprezę dla całych rodzin.
Share
"Postaw na Lewka". W sobotę wielki piknik charytatywny na Trzech Stawach
Źródło: MK Team
d38kwgz

- Choruję na zanikanie drobnych naczyń. Po kolei atakowane są krańcowe części ciała. Na początku amputowano mi palce u nóg, później sukcesywnie szło do kolana. Teraz choroba przerzuciła się na ręce i już straciłem trzy palce. Wiem, że to idzie w górę i niestety, przede mną zapewne kolejne amputacje. Dotychczas miałem ich już 14 - rozpoczyna rozmowę z Wirtualną Polską Paweł Lewek.

Na pomoc Pawłowi wyszli ludzie z MK Team, drużyny sportowej, którzy w najbliższą sobotę - 9 maja - organizują imprezę charytatywną "Postaw na Lewka".

- Aby dołączyć do pikniku należy wpłacić 30 zł. Dla jednych to niewiele, dla innych troszkę więcej. Wierzymy jednak, że biegacze w tym dniu kierować się będą sercem i ten dzień spędzą razem z nami, a przede wszystkim z Pawłem. Dla tych, którzy nie chcą brać udziału w biegu mamy moc atrakcji: dla dzieci zabawy ze sklepem animatora z Krakowa, dla dorosłych joga. Nie udało nam się nawiązać współpracy z żadną cukiernią, dlatego ogłosiliśmy akcje na Facebooku - uczestnicy pikniku upieką ciasta, którymi każdy będzie mógł się poczęstować - tłumaczy Wirtualnej Polsce Klaudia Kapica, jedna z organizatorek akcji.

d38kwgz

Bohater imprezy potrzebuje pieniędzy na leczenie. Jak opowiada, miesięcznie na leki wydaje od 1000 zł do 2000 zł. Ponadto, Paweł jak najszybciej musi kupić nowy wózek, ponieważ poprzedni jest już bardzo zużyty.

- Choroba polega na tym, że naczynia krwionośne się zamykają. Ciało obumiera i trzeba amputować. U mnie nawet najlżejszy wysiłek wiąże się z pełną eksploatacją organizmu - mówi o swojej chorobie Lewek. - Przyczyną jest palenie tytoniu. Jeden ze składników dymu, uruchomił gen odpowiedzialny za chorobę - dodaje.

W akcji pomaga również fundacja Cała Naprzód, której podopiecznym jest Paweł. Misją fundacji jest niesienie wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej, głównie poprzez przygotowywanie i realizację charytatywnych imprez kulturalnych oraz sportowych, z których dochód przeznaczany jest na pomoc chorym, przede wszystkim na prowadzenie terapii i zakup sprzętu medycznego.

- Jestem bardzo wdzięczny za pomoc, jest mi bardzo potrzebna - kończy Paweł rozmowę z Wirtualną Polską

Impreza odbędzie się 9 maja w Katowicach na Trzech Stawach. Więcej informacji na stronie www.postawnalewka.pl.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d38kwgz

Podziel się opinią

Share
d38kwgz
d38kwgz
Więcej tematów