Trwa ładowanie...
d3b8qop

"Postaw na Lewka". Chory Paweł czeka na Twoją pomoc

Paweł Lewek jest już po kilku re-amputacjach kończyn. Niestety, z powodu choroby, która rozwija się bardzo szybko, czekają go kolejne. By pomóc w rehabilitacji i leczeniu mężczyzny, grupa MK Team organizuje piknik charytatywny. Każdy może dołączyć do pomocy i "postawić na Lewka".
Share
"Postaw na Lewka". Chory Paweł czeka na Twoją pomoc
Źródło: Archiwum prywatne
d3b8qop

- Paweł zmaga się z chorobą Buergera, która polega na obumieraniu naczyń włosowatych, powodując martwicę tkanek. Choroba, mimo stosowania wielokrotnego leczenia szpitalnego, pozbawiła go dwóch nóg na wysokości uda oraz trzech palców u dłoni. Niestety, choroba Pawła jest ciągle postępuje - mówi Wirtualnej Polsce Klaudia Kapica, współorganizator akcji.

Grupa MK Team postanowiła zaangażować się w organizację biegu charytatywnego „Postaw na Lewka”.

. - Impreza będzie miała charakter pikniku, który MK team wraz z innymi osobami z pasją i dobrym sercem postanowił zorganizować dla ciężko chorego Pawła. Patronat nad naszą imprezą objął prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa. – dodaje Klaudia.

d3b8qop

- Aktualnie Paweł przygotowuje się do kolejnych re-amputacji, których od 2006 roku (kiedy to choroba dała pierwsze oznaki) przeszedł już kilkanaście. Paweł jest bardzo dzielnym człowiekiem, ma fantastyczne poczucie humoru i jest świetnym przyjacielem – słyszymy dalej.

- Każdy kto chce dołączyć do pikniku, może wpłacić wpisowe na bieg - 30 zł. Dla jednych to niewiele dla innych troszkę więcej. Wierzymy jednak, że biegacze w tym dniu kierować będą się sercem i ten dzień spędzą razem z nami, a przede wszystkim z Pawłem. Podczas pikniku odbędą się biegi na 5, 10 i 15 km – kończy Klaudia Kapica.

W akcji pomaga fundacja Cała Naprzód, której podopiecznym jest Paweł. Misją fundacji jest niesienie wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej, głównie poprzez przygotowywanie i realizację charytatywnych imprez kulturalnych oraz sportowych, z których dochód przeznaczany jest na pomoc tym osobom, przede wszystkim na prowadzenie terapii i zakup sprzętu medycznego. „Cała Naprzód” kieruje się zasadą poszanowania godności, praw i wolności człowieka, zasadami pomocniczości, niezależności, przyjaźni oraz ideą dobra wspólnego.

Impreza odbędzie się 9 maja w Katowicach. Więcej informacji na stronie www.postawnalewka.pl

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3b8qop

Podziel się opinią

Share
d3b8qop
d3b8qop
Więcej tematów