Trwa ładowanie...
dwwrq30

Poseł Kukiz'15 chce więzienia dla Borysa Budki? Ostra wypowiedź

Po wywiadzie Borysa Budki dla niemieckiego dziennika "Die Zeit" w mediach zawrzało. W programie "Woronicza 17" słowa Budki ostro skomentował poseł Kukiz'15 Jarosław Porwich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka: UE musi postawić Polsce ultimatum
Borys Budka: UE musi postawić Polsce ultimatum (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dwwrq30

- Poseł Budka wyraźnie powiedział, że Polsce należy postawić ultimatum, jeżeli nie zostaną spełnione warunki z Brukseli. To jest wypowiedź naganna - stwierdził Jarosław Porwich.

- Często polscy politycy obrażają rząd Polski, powinno się ich pozbawić pełnienia funkcji publicznych, w skrajnych przypadkach powinni trafić do więzienia - powiedział poseł Kukiz'15.

Porwich ocenił, że "Borys Budka niekoniecznie ubolewa nad tym, że to uderzy w Polskę i Polaków, tylko że te konsekwencje mogą zrazić Polaków do Unii Europejskiej". - W mojej ocenie takich polityków powinno się pozbawić pełnienia funkcji publicznych - to jest co najmniej. W skrajnych przypadkach powinien być na tę okoliczność zastosowany jakiś paragraf i takie osoby powinny albo trafić do więzienia, albo powinny być pozbawione praw obywatelskich - powiedział poseł Kukiz'15.

dwwrq30

Borys Budka wzywa w "Die Zeit" do ultimatum dla Polski. "UE musi być nieustępliwa"

Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi - mówił Borys Budka, wiceszef Platformy Obywatelskiej w rozmowie z internetowym wydaniem niemieckiego dziennika "Die Zeit". - UE musi postawić Polsce ultimatum - stwierdził były minister sprawiedliwości.

Zobacz także: Borys Budka z gwoździem w Sejmie. "Symbol Radomia"

Co jeszcze znalazło się w wywiadzie dla "Die Zeit"?

Borys Budka krytykował tam m.in. postawę prezydenta Andrzeja Dudy. "Jestem zaniepokojony, że podpisał trzeci projekt ustawy podporządkowującej prezesów sądów prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze, który jest jednocześnie ministrem sprawiedliwości. To absolutnie niedopuszczalne, by w tej funkcji decydował on o powoływaniu sędziów" - uważa Budka

dwwrq30

"UE musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi" - stwierdził polityk PO. Dodał, że rząd PiS chętnie "tworzy rzeczywistość, w której najwięksi wrogowie kraju pochodzą z zewnątrz, z Brukseli, Berlina, Moskwy". "To osłabia pozycję Polski w UE" - uważa Borys Budka. Poseł wyjaśnia także wysokie notowania PiS w sondażach, upatrując przyczyn w "wyjątkowej propagandzie", jaką partia realizuje przy pomocy narodowych mediów, oraz w bardzo dobrej koniunkturze gospodarczej.

Źródło: TVP Info/DW/WP

dwwrq30

Podziel się opinią

Share

dwwrq30

dwwrq30
Więcej tematów