Trwa ładowanie...
23-12-2016 11:55

Porwano samolot libijskich linii lotniczych. Porywacze wylądowali na Malcie. Zamachowcy grożą, że wysadzą go wraz z pasażerami


Aktualizacja 14:27
Premier Malty poinformował, że pokład samolotu opuściło 65 osób. Są cali i bezpieczni.

Aktualizacja 14:16:
Associated Press podaje, że zakładnicy zaczynają opuszczać pokład samolotu. Wśród nich są kobiety i dzieci. Do tej pory pokład opuściło 25 osób.

Porwano samolot libijskich linii lotniczych. Porywacze wylądowali na Malcie. Grożą wysadzeniem samolotu wraz z pasażerami.

Porwano samolot libijskich linii lotniczych. Porywacze wylądowali na Malcie. Zamachowcy grożą, że wysadzą go wraz z pasażeramiŹródło: Twitter.com
d2ulv7b
d2ulv7b

Na pokładzie Airubsa A320 znajduje się 118 osób. Żądania terrorystów na razie nie są znane. Jak podaje News Executive - porywaczami są dwaj mężczyźni popierający Mu’ammara al-Kaddafiego i są uzbrojeni w granaty ręczne. Niektóre media podają, że zamachowiec jest tylko jeden.
Times Malta podał, że zamachowcy wypuszczą wszystkich pasażerów oprócz załogi, jeżeli ich warunki zostaną spełnione. Żądania do tej pory nie zostały ujawnione. Jednostka należy do libijskich linii lotniczych Afriqiyah Airways. Samolot wylądował na lotnisku na Malcie. Miał to być wewnętrzny lot z Sabhy do stolicy kraju - Trypolisu.

Opracował Karol Wojtasik

d2ulv7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ulv7b
Więcej tematów