Getty Images

Violetta Baran, 2 marca 2020 17:27

Portugalia. Rusza proces bezdomnego, który zgwałcił 18-letnią Polkę

Tweetnij Komentuj

Dramat w popularnym kurorcie w Portugalii. 18-letnia Polka, która wyszła na spacer z psami została pobita i zgwałcona przez bezdomnego mężczyznę. W sądzie w Portimao rozpoczął się proces napastnika.

Do ataku na 18-letnią Polkę doszło w czerwcu ubiegłego roku popularnym kurorcie Albufeira na południu Portugalii. Dziewczyna wyszła w nocy na spacer z psami. W pewnym momencie została zaatakowana przez 45-letniego mężczyznę.

Zobacz także: Gwałt na Polce w Rimini. Jeden ze skazanych zaskarżył wyrok

Napastnik wciągnął osiemnastolatkę do opuszczonego domu. Z ustaleń śledczych wynika, że uderzył ją pięścią w twarz i dusił. Groził, że jeśli nie będzie robić tego, czego chce, to zabije ją i psy.

Zgwałcona i pobita dziewczyna, wykorzystując chwilę nieuwagi napastnika, wbiła mu palce w oczy, wyrwała się z jego uścisku i uciekła.

Rzecznik prasowy ambasady RP w Lizbonie Bogdan Jędrzejowski poinformował PAP, że po ataku na osiemnastolatkę polska placówka skontaktowała się z komisariatem policji w Albufeirze.

Zobacz także: Włochy: Polka zgwałcona w Livigno. Oskarża swoich rodaków

- Za pośrednictwem portugalskiej policji przekazaliśmy ofierze informację o gotowości udzielenia jej pomocy przez nasz konsulat. Pokrzywdzona Polka nigdy się jednak z nami nie skontaktowała - dodał Jędrzejowski w rozmowie z PAP.

Portugalska policja zatrzymała 45-letniego napastnika trzy dni później. Okazało się, że jest to bezdomny, który już wcześniej był notowany za przestępstwa z użyciem siły.

Źródło: cmjornal.pt, polsatnews.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .