ycipk-1wk7mr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

Ponad 60 zabitych w zamachu w Bagdadzie

Nieznane dotąd zbrojne ugrupowanie sunnickie przyznało się do zorganizowania zamachu bombowego w szyickiej dzielnicy Bagdadu, gdzie zginęły co najmniej 62 osoby, a co najmniej 114 odniosło rany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 60 zabitych w zamachu w Bagdadzie
(AFP)
ycipk-1wk7mr

"Każdego dnia świat widzi, co odszczepieńcza (szyicka) milicja wyrządza sunnickiemu ludowi w Iraku z błogosławieństwem i wsparciem odszczepieńczego rządu, kierowanego przez (premiera Nuriego) al-Malikiego" - głosi oświadczenie organizacji pod nazwą Wspierający Lud Sunnicki. Umieszczono je w witrynie internetowej, z której regularnie korzystają irackie ugrupowania zbrojne.

"Zaczęliście, a tu odpowiadamy na waszą agresję. Mówimy rozsądnym wśród szyitów: opamiętajcie się i zaprzestańcie walki z nami, by ocalić siebie, waszych najbliższych i wasze domy" - czytamy w oświadczeniu, którego autentyczności nie da się na razie zweryfikować.

Pod względem liczby zabitych, sobotnia eksplozja samochodu-pułapki na targowisku w Mieście Sadra we wschodniej części Bagdadu była najtragiczniejszym aktem terroru w Iraku od trzech miesięcy.

ycipk-1wk7mr

Powściągliwa wcześniej partyzantka sunnicka coraz częściej detonuje swe bomby w miejscach, skupiających możliwie największą liczbę potencjalnych ofiar.

Według irackich władz, sobotni zamach wymierzony był w policyjny patrol, ale ucierpieli głównie cywile. Eksplozja nastąpiła nad ranem, gdy na targowisku przebywało wielu ludzi. Wybuch zniszczył kilka sklepów i samochodów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1wk7mr

ycipk-1wk7mr
ycipk-1wk7mr