Trwa ładowanie...
d2xkap6

Ponad 400 interwencji na Śląsku po nocnych nawałnicach

Zalane piwnice, zerwane dachy i połamane drzewa – to bilans nocnych nawałnic, które przeszły nad woj. śląskim. Straż pożarna musiała interweniować ponad 400 razy, a do poniedziałkowego poranka, prądu nie miało 2 tys. mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 400 interwencji na Śląsku po nocnych nawałnicach
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2xkap6

- Oprócz wyjazdów do połamanych drzew, strażacy jeździli do zdarzeń takich jak np. pożar kabli energetycznych na słupie czy wypadku na A4. Wśród poważnych interwencji odnotowano przewrócenie drzewa na dom jednorodzinny oraz samochód osobowy. W wielu miejscach zerwane były linie energetyczne i trakcje tramwajowe. Przyjmowano również zgłoszenia o nadłamanych i zwisających konarach. Takie akcje są bardzo czasochłonne i wymagają zaangażowania wielu strażaków, nie tylko Państwowej Straży Pożarnej, ale również Ochotniczej Straży Pożarnej – przekazał Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy mysłowickiej PSP.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałkowy poranek, odwołał ostrzeżenie związane z nawałnicami i gradem, ale szkody wywołane frontem atmosferycznym minionej nocy cały czas są naprawiane.

Najtrudniejsza sytuacja jest na Podbeskidziu oraz w okolicy Częstochowy. W tych rejonach bez prądu nadal jest 2 tys.osób. Straty są cały czas liczone.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2xkap6

Podziel się opinią

Share

d2xkap6

d2xkap6
Więcej tematów