Trwa ładowanie...

Ponad 120 zabitych i 200 rannych w zamachach na meczety w Sanie

Rośnie liczba ofiar zamachów w Jemenie. Według ostatnich informacji jemeńskich służb, w atakach na dwa meczety w stolicy kraju Sanie zginęły 142 osoby, a przeszło 200 zostało rannych. Według źródeł medycznych, które cytuje Reuters, jest 126 ofiar śmiertelnych. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

Share
Ponad 120 zabitych i 200 rannych w zamachach na meczety w Sanie
Źródło: PAP/EPA, fot: YAHYA ARHAB
d2yuybn

Dwaj terroryści wysadzili się w powietrze podczas modlitw w meczecie Badr na południu miasta. Trzeci zamachowiec zdetonował bombę przed meczetem Al-Haszahusz w północnej części Sany.

Ofiarami wybuchów są wierni, którzy przyszli do meczetów na piątkowe modlitwy. Szpitale w mieście apelują o oddawanie krwi dla rannych. 30 z nich jest w stanie krytycznym.

Do zaatakowanych meczetów uczęszczają zwolennicy rebelianckiego ruchu Huti, który od września zeszłego roku kontroluje stolicę Jemenu. Do walki z nim wezwał działający w Jemenie odłam Al-Kaidy.

d2yuybn

W czwartek w Adenie na południu kraju doszło do starć między zwolennikami prezydenta Abd-Rabbu Mansura Hadiego, a stronnikami jego poprzednika, Alego Abdullaha Saleha. Prezydent został ewakuowany ze swego pałacu po tym, jak niezidentyfikowany samolot ostrzelał budynek. Według przedstawicieli władz, na rezydencję zrzucono bombę lub wystrzelono pocisk rakietowy. Prezydent oświadczył później, że była to próba wojskowego zamachu stanu.

Prezydent Hadi przeniósł się do Adenu w połowie lutego. Wcześniej Huti wymusili na nim deklarację zrzeczenia się prezydentury i przetrzymywali go przez miesiąc w areszcie domowym w Sanie.

d2yuybn

Podziel się opinią

Share
d2yuybn
d2yuybn
Więcej tematów