Trwa ładowanie...
d36r7db

Pomysłowe rozwiązania dla rowerzystów w Krakowie

W 15 punktach Krakowa stanęły podpory, mające ułatwić życie rowerzystom. Stojaki zainspirowane rozwiązaniami w Kopenhadze, ustawione są w okolicy skrzyżowań ze światłami, gdzie ze względu na panujący ruch, trzeba długo oczekiwać na przejazd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomysłowe rozwiązania dla rowerzystów w Krakowie
(WP, Fot: Robert Kulig)
d36r7db

- Mała rzecz a cieszy rowerzystów. Ułatwia życie, daje rozluźnienie. To pewnego rodzaju wiosenny eksperyment, który chcemy dać braci rowerowej. Można zatrzymać się w oczekiwaniu na zielone światło bez konieczności schodzenia z roweru – powiedział Wirtualnej Polsce Jerzy Marcinko, oficer rowerowy.

Po zamontowaniu podpórek, ZIKiT będzie pilotował wykorzystywanie ich w terenie i czeka na informacje zwrotne od rowerzystów.

- Jeśli naprawdę się sprawdzą, będą montowane w przyszłym roku na większej ilości skrzyżowań. W tym roku pozostanie 15 sztuk, a czas pokaże co dalej – mówi dalej Marcinko.

d36r7db

Pilotażowe podpory dla rowerzystów będą rozstawione w okolicy: Ronda Dywizjonu 303, Szwedzkiej, Meissnera, Pilotów, Nowohuckiej, al. Pokoju, Ronda Grzegórzeckiego, Słomianej i Twardowskiego.

To nie pierwsze tego typu eksperymenty Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W ubiegłym roku zostały zamontowane barierko-siedziska, które zajmują mniej przestrzeni w okolicy przystanków autobusowych. Tak, by można było usiąść, a jednocześnie nie kolidować z przejazdem rowerzystów na ścieżkach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d36r7db

Podziel się opinią

Share

d36r7db

d36r7db
Więcej tematów