Trwa ładowanie...
d4d9i85

Pomóż budować dom dla samotnych kobiet w Siemianowicach Śląskich

Dom dla samotnych kobiet w Siemianowicach Śląskich powstaje od kilku lat. Większość prac jest wykonywana dzięki wolontariuszom, a środki na budowę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej musi pozyskiwać we własnym zakresie. Niestety, na ostatniej prostej do otwarcia placówki, brakuje rąk do pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomóż budować dom dla samotnych kobiet w Siemianowicach Śląskich
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d4d9i85

- Potrzebujemy pomocy osób, które potrafią kłaść podłogi. Zostały głównie sprawy wykończeniowe, więc i fachowcy od układania płytek się przydadzą. Dzięki wsparciu szybciej skończymy i zajmiemy się sprawami formalno-prawnymi. A to przybliży nas do szybkiego otwarcia – mówi Wirtualnej Polsce Agnieszka Kozłowska, pracownik MOPS w Siemianowicach Śląskich.

Po oddaniu do użytku, z ośrodka będą korzystały samotne matki, kobiety bezdomne i ofiary przemocy domowej.

- Takie panie w głównej mierze muszą uciekać z domu, ponieważ nie chcą się narażać na dalsze problemy. Tak skonstruowany jest nasz system prawny, że to oprawca najczęściej zostaje w domu, a ofiara musi uciekać – dodaje Kozłowska.

Jak mówią pracownicy, w nowowybudowanej placówce kobiety nauczą się opieki nad dzieckiem, przygotowywać posiłki dla rodziny oraz radzenia sobie samodzielnie.

Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z wolą pracowników, dom samotnych matek będzie oddany do użytku już w czerwcu.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4d9i85

Podziel się opinią

Share
d4d9i85
d4d9i85
Więcej tematów