Trwa ładowanie...

Pomóż budować dom dla samotnych kobiet w Siemianowicach Śląskich

Dom dla samotnych kobiet w Siemianowicach Śląskich powstaje od kilku lat. Większość prac jest wykonywana dzięki wolontariuszom, a środki na budowę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej musi pozyskiwać we własnym zakresie. Niestety, na ostatniej prostej do otwarcia placówki, brakuje rąk do pracy.

Share
Pomóż budować dom dla samotnych kobiet w Siemianowicach Śląskich
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1x59b5

- Potrzebujemy pomocy osób, które potrafią kłaść podłogi. Zostały głównie sprawy wykończeniowe, więc i fachowcy od układania płytek się przydadzą. Dzięki wsparciu szybciej skończymy i zajmiemy się sprawami formalno-prawnymi. A to przybliży nas do szybkiego otwarcia – mówi Wirtualnej Polsce Agnieszka Kozłowska, pracownik MOPS w Siemianowicach Śląskich.

Po oddaniu do użytku, z ośrodka będą korzystały samotne matki, kobiety bezdomne i ofiary przemocy domowej.

d1x59b5

- Takie panie w głównej mierze muszą uciekać z domu, ponieważ nie chcą się narażać na dalsze problemy. Tak skonstruowany jest nasz system prawny, że to oprawca najczęściej zostaje w domu, a ofiara musi uciekać – dodaje Kozłowska.

Jak mówią pracownicy, w nowowybudowanej placówce kobiety nauczą się opieki nad dzieckiem, przygotowywać posiłki dla rodziny oraz radzenia sobie samodzielnie.

Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z wolą pracowników, dom samotnych matek będzie oddany do użytku już w czerwcu.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1x59b5

Podziel się opinią

Share
d1x59b5
d1x59b5
Więcej tematów