wp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kultura
29-08-2002 (16:50)

Polska i Ukraina - kulturalna współpraca

Ministrowie kultury Polski i Ukrainy - Waldemar Dąbrowski i Jurij Bogucki podpisali w środę porozumienie mówiące m.in. o otwarciu 28 września muzeum Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu oraz o współpracy teatralnej i filmowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Strona ukraińska zadeklarowała także gotowość do postawienia w Kijowie pomnika Juliusza Słowackiego.

W czasie rozmów ustalono, że w listopadzie odbędzie się IV Festiwal Kultury Polskiej na Ukrainie. W 2003 roku, w porozumieniu z Muzeum w Drohobyczu, planuje się zorganizowanie w Polsce wystawy prac Brunona Schulza. W ciągu czterech miesięcy będą mogli ją obejrzeć mieszkańcy Warszawy, Gdańska i Wrocławia.

wp

Minister Jurij Bogucki z zainteresowaniem przyjął polską propozycję zorganizowania wielokulturowego Festiwalu "Galicja". Strona ukraińska prosiła o przedłożenie szczegółowych założeń przedsięwzięcia.

Waldemar Dąbrowski zaproponował rozwinięcie wymiany stypendialnej z Ukrainą w takich dziedzinach jak plastyka, teatr, film, muzyka. W organizacji tej wymiany partycypować ma zarówno Ministerstwo Kultury jak i prywatny mecenat.(ck)

Polub WP Wiadomości
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.