Trwa ładowanie...
d40wzmt
d40wzmt

Polityk Kukiz'15: to paranoja: płód może dziedziczyć, ale nie ma prawa do życia

- Będę głosował za całkowitym zakazem aborcji - zadeklarował Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 w rozmowie z Jackiem Żakowskim. - Mamy orzeczenie TK z 2008 roku, które jasno mówi, że ten płód - nasciturus - ma prawa związane z dziedziczeniem. Może dziedziczyć, ale nie ma prawa do życia. Mamy sytuację paranoidalną - wyjaśniał polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40wzmt

- Nie jest panu żal kilkunastoletnich zgwałconych dziewczynek, które będą musiały rodzić to dziecko, nosić tę ciążę? - pytał Jacek Żakowski gościa WP rozmowy.

- Regulacja obecna mówi o ciąży w wyniku działania przestępczego. I tu m.in. kwalifikuje się przestępstwo zgwałcenia, ale też mieliśmy do czynienia z sytuacjami, gdzie to prawo było nadużywane. Uważam, że każde życie jest święte. Dlaczego mamy karać dziecko za przestępstwo dokonane przez ojca? Ja tego absolutnie nie rozumiem - pytał Rzymkowski.

d40wzmt

- Bo to nie jest dziecko, tylko płód - mówił prowadzący. - To jest fundamentalna różnica między nami. Dla mnie dziecko jest w chwili połączenia się komórki jajowej z plemnikiem ojca - wyjaśnił gość programu.

Zdaniem polityka Kukiz'15 "płód", to nazwa biologiczna na określenie dziecka w łonie matki. - Ja nie jestem biologiem, jestem prawnikiem. Mamy orzeczenie TK z 2008 roku, które jasno mówi, że ten płód - nasciturus - ma prawa związane z dziedziczeniem. Może dziedziczyć, ale nie ma prawa do życia. Mamy sytuację paranoidalną - stwierdził Tomasz Rzymkowski.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

d40wzmt

Podziel się opinią

Share
d40wzmt
d40wzmt
Więcej tematów